На інтерактивній мапі «ЕкоЗагрози» можна відстежувати якість води в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На інтерактивній мапі «ЕкоЗагрози» можна відстежувати якість води в Україні
На мапі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів» на сайті «ЕкоЗагроза» у режимі реального часу тепер можна переглянути дані про якісь води з понад 570 пунктів моніторингу. Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
За словами фахівців Держводагентства, раніше на карті була доступна інформація про стан води за близько 30 фізико-хімічними показниками. Наразі ж ця кількість збільшена до 80. З постів моніторингу на «ЕкоЗагрозу» тепер передаються ще й дані вимірювань хімічних пріоритетних та басейнових специфічних показників.
«Пріоритетні забруднюючі речовини — це, наприклад, пестициди, леткі органічні сполуки, поліароматичні вуглеводні та важкі метали. Про вміст цих речовин у воді тепер кожен може дізнатися у декілька кліків. Аналогічно як і про концентрацію басейнових специфічних синтетичних та несинтетичних забруднюючих речовини, таких як фармацевтичні препарати, пестициди, важкі метали та промислові забруднюючі речовини», — зауважили в Міндовкіллі.
Окрім цього, «ЕкоЗагроза» містить результати дослідницького моніторингу, який проводиться у разі виникнення надзвичайних ситуацій, забруднення вод внаслідок бойових дій тощо.
Нагадаємо, у 2022 році Міндовкілля запустило застосунок та вебресурс «ЕкоЗагроза», завдяки якому кожен може дізнатись достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші дані щодо довкілля.
У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися дані моніторингових систем, а також актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами.
Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Для зручності в застосунку доступна функція виклику екстрених служб.
У червні цього року ми повідомляли про те, що застосунком та вебсайтом «ЕкоЗагроза» постійно користуються понад 55 тисяч людей. За тиждень «ЕкоЗагрозу» відвідують приблизно 865 користувачів.
Фото: «ЕкоЗагроза»