ЗСУ розгорнули спеціальні частини та органи управління для впровадження технології штучного інтелекту на фронті
ЗСУ розгорнули спеціальні частини та органи управління для впровадження технології штучного інтелекту на фронті
Збройні сили України ставлять за мету широке впровадження штучного інтелекту. Про це заявив заступник Головнокомандувача ЗСУ, полковник Андрій Лебеденко під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
Для цього ЗСУ розгорнули спеціальні частини, підрозділи та органи управління, аби досягти технологічного домінування на полі бою, компенсуючи чисельну перевагу противника.
«Щодо Командування безпілотних систем. Задача військового управління — забезпечити армію засобами БПЛА, створити передумови, щоб вітчизняні виробники мали здорову конкуренцію, підготувати операторів дронів. В основі Командування безпілотних систем — БпЛА, наземні роботизовані комплекси, нові засоби радіоелектронної боротьби, нові засоби управління. Все, щоб оперативно відповідати викликам часу», — розповів заступник Головнокомандувача Збройних Сил України.
Лебеденко зазначив, що українські військові у питанні технологічного розвитку співпрацюють з вітчизняними виробниками, а також країнами-партнерами, які надають необхідні технології.
«Ми працюємо над тим, щоб продукти нашого партнерства стали більш масовими, щоб був новий рівень якості. Наша мета — використання штучного інтелекту на полі бою», — додав він.
Нагадаємо, нещодавно в Українській Гельсінській спілці з прав людини (УГСПЛ) провели дослідження щодо використання технологій штучного інтелекту у військовій сфері та виробили юридично-правові рекомендації для держави, щоб застосування прогресивних систем в обороні України від повномасштабного вторгнення Росії відповідало Конвенції з захисту прав людини і основоположних свобод та вимогам міжнародного гуманітарного права.
Фото: Генштаб ЗСУ/фейсбук