Користувачі соціальних мереж виступили за бойкот знаменитостей, які не висловилися про війну в секторі Гази
Користувачі соціальних мереж виступили за бойкот знаменитостей, які не висловилися про війну в секторі Гази
Сотні знаменитостей потрапили на «цифрову гільйотину»: користувачі X, інстаграму та тіктоку запустили хештег #blockout2024 і почали масово закликати відписуватися від відомих людей, які не висловилися про війну в секторі Гази. Про це пише NBC News.
Кампанія бойкоту почалася після того, як популярна в тіктоці модель Хейлі Каліл (haleyybaylee) опублікувала відео, присвячене церемонії Met Gala 6 травня. У ньому вона стоїть у сукні біля зали, де проходила церемонія, та каже фразу «Нехай їдять тістечка». Цю цитату, що демонструє розрив між бідними та багатими, приписують французькій королеві Марії-Антуанетті.
Цього ж дня ізраїльська армія увійшла до Рафаху — міста у південній частині сектора Гази, куди евакуювалися з півночі сотні тисяч палестинців. Ізраїльська сторона заявила, що продовжить чинити тиск на терористичне угруповання ХАМАС з метою звільнення заручників. Вона вважає Рафах оплотом угруповання.
На наступний день у тіктоці поширили відео користувачки з ніком Rae, яка процитувала Хейлі Каліл і запропонувала застосувати до знаменитостей «цифрову гільйотину».
«Настав час заблокувати всіх знаменитостей, інфлюенсерів та багатих світських людей, які не використовують свої ресурси для допомоги тим, хто її гостро потребує. Ми дали їм їхні платформи. Настав час забрати їх. Забрати наші перегляди, наші лайки, наші коментарі, наші гроші», — каже дівчина у відео, яке набрало понад два мільйони переглядів.
Після бурхливої реакції соцмереж Хейлі Каліл видалила свій ролик й опублікувала вибачення, у якому сказала, що не була запрошена на церемонію Met Gala, а лише інтерв'ювала знаменитостей перед нею. Про ситуацію, «в якій люди помирають і у них немає доступу до води та їжі», Хейлі Каліл заявила, що не має достатньої інформації, аби висловлюватися виважено.
У межах кампанії в інтернеті з'явився сайт зі списком знаменитостей, «які підтримують геноцид у секторі Гази». До нього потрапили, зокрема, Біллі Айліш, Тейлор Свіфт, Бейонсе, Джастін Бібер, Майлі Сайрус, Кім Кардаш'ян та інші.
За даними компанії Social Blade, яка займається аналітикою соцмереж, багато знаменитостей із «чорних списків» втрачали в середньому десятки або сотні тисяч підписників на день з моменту початку кампанії.
На світлині — модель Хейлі Каліл
Фото: Getty Images