CNN: У США хочуть заборонити програмне забезпечення російської «Лабораторії Касперського»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
CNN: У США хочуть заборонити програмне забезпечення російської «Лабораторії Касперського»
У США мають намір заборонити антивірусне програмне забезпечення російської компанії з кібербезпеки «Лабораторія Касперського». Про можливу заборону телеканалу розповіли п'ять американських чиновників, пише CNN.
Раніше програмне забезпечення «Лабораторії Касперського» заборонили використовувати урядовим установам США. Тепер обмеження також можуть торкнутися приватних компаній та громадян США. Джерела CNN пояснюють імовірну заборону «міркуваннями національної безпеки».
Це рішення може бути не остаточним, допоки про нього не оголосить адміністрація Байдена. Водночас міністерство торгівлі «ухвалило початкове рішення». Про заборону можуть оголосити вже наприкінці квітня цього року.
Представник «Лабораторії Касперського» не відповів на питання про можливу заборону. У міністерстві торгівлі також відмовилися прокоментувати інформацію CNN.
Американські офіційні особи неодноразово стверджували, що російський уряд може використовувати антивірусне програмне забезпечення «Лабораторії Касперського» для хакерських атак чи стеження за громадянами США. У самій компанії відкидають усі звинувачення.
Нагадаємо, ще у квітні 2023 року джерела The Wall Street Journal повідомляли про те, що Міністерство торгівлі США розглядає можливість застосування примусових заходів щодо російської компанії з кібербезпеки «Лабораторія Касперського».
Раніше Федеральна комісія зі зв'язку США (FCC) внесла «Лабораторію Касперського» до списку комунікаційного обладнання та послуг, які можуть становити загрозу для національної безпеки США. Для «Лабораторії Касперського» також тепер є недоступною платформа з виявлення багів за винагороду HackerOne.
Депутати Європейського парламенту закликали інституції ЄС припинити використовувати продукти російської компанії Kaspersky Lab та вкладати більше грошей у власні підрозділи з кібербезпеки.
Сервіс мікроблогів Twitter заборонив рекламу компанії у квітні 2018 року, а Facebook не рекомендує користувачам встановлювати антивірус Kaspersky Lab.
У 2017 році ізраїльські спецслужби повідомили, що завдяки антивірусній програмі російської компанії Kaspersky Lab були викрадені дані Агентства національної безпеки (АНБ) США.
Раніше від використання програмного забезпечення Kaspersky Lab відмовилися у США, Литві та Нідерландах. Уряд Британії порадив усім відомствам видалити «Антивірус Касперського».