Михайло Федоров: Українські IT-фахівці подали понад 1200 інноваційних розробок у сфері військових технологій на платформі Brave1
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Михайло Федоров: Українські IT-фахівці подали понад 1200 інноваційних розробок у сфері військових технологій на платформі Brave1
З літа 2023 року українські розробники запропонували 1260 інноваційних продуктів на платформі Brave1, що об'єднує державні та приватні ініціативи з розробки рішень в інтересах сил оборони і безпеки. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на форумі «Україна. Рік 2024», передає журналістка «Детектора медіа» Юлія Лавришин.
«Коли ми почали змінювати політику, створили штаб розвитку масового виробництва БПЛА, почалися інвестиції, зміни постанов і законів, то побачили, що люди, які ще вчора не цікавилися військовими технологіями, почали це робити. Все більше IT-компаній почали виробляти, наприклад, спеціальний модуль, який дозволяє донаводити дрон до цілі», — зазначив міністр.
Упродовж минулого року IT-фахівцям, чиї заявки на Brave1 були оброблені експертами, загалом видали 2,8 млн доларів грантових коштів для реалізації ідей.
За словами Федорова, цьогоріч фінансування планують збільшити «в десятки разів». Міністр закликав усіх українських підприємців інвестувати у військові технології, адже від них залежить те, наскільки швидко ми дамо відсіч ворогу та деокупуємо українські території.
«Технології плюс сміливість українських воїнів — це наша формула перемоги», — додав він.
Нагадаємо, у квітні минулого року в Україні запустили платформу Brave1 для швидкого розвитку кластера Defence Tech. Спільна ініціатива Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Ради національної безпеки і оборони, Мінцифри, Міністерства стратегічних галузей та Міністерства економіки покликана стати єдиним майданчиком для співпраці розробників військових технологій, держави та військових, а також інвесторів і волонтерських фондів.
Серед завдань кластера:
- надавати гранти розробникам, які забезпечують потреби Сил безпеки та оборони;
- допомагати Силам безпеки та оборони знаходити ефективні технологічні рішення серед українських розробників;
- надати всебічну підтримку проєктам, які забезпечують потреби Сил безпеки та оборони.
Фото надали організатори «Україна. Рік 2024»