Журнал Bird in Flight створив мапу дерусифікованих вулиць Києва, яка пояснює їхнє перейменування
Журнал Bird in Flight створив мапу дерусифікованих вулиць Києва, яка пояснює їхнє перейменування
Інтернет-журнал Bird in Flight створив інтерактивну мапу дерусифікованих вулиць Києва з історіями їхніх нових назв.
Після повномасштабного російського вторгнення нові назви в Києві отримали 287 проспектів, вулиць, провулків та площ. Зараз більшість перейменованих топонімів названі на честь місцевостей, військових, політиків, вчених, письменників, художників та багатьох інших діячів, не пов’язаних з СРСР чи Росією.
Наприклад, Червоноткацька вулиця тепер має назву Вінстона Черчилля, провулок Генерала Доватора назвали Дубовим, вулиця Пушкіна стала вулицею Євгена Чикаленка, а Тверський тупик тепер назвали Фортечним.
Деякі вулиці отримали назви на честь місцевості або тварин. Зокрема, провулок Генерала Доватора назвали Дубовим, вулицю Бориса Гаріна — Дачною, вулицю Травневу — Качиною, а 3-й провулок Крилова став Щучим.
Щоб дізнатися більше про дерусифіковані топоніми столиці, автори пропонують скористатися мапою, натиснувши на одну з вулиць. Після цього на екрані з’явиться довідка, яка пояснює, як і чому саме так її перейменували.
У червні минулого року в додатку «Київ Цифровий» проводилося електронне рейтингове голосування про перейменування близько 300 міських топонімів, які потребують дерусифікації. Окрім цього, схоже опитування громадської думки щодо повернення історичних назв міським об’єктам провели в листопаді 2022-го.
Нагадаємо, 21 березня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
У квітні Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє присвоювати українським географічним обʼєктам назви, що звеличують, пропагують або символізують Росію.
Відзначимо, станом на грудень 2022 року близько 59% українців підтримали перейменування топонімів, назви яких пов’язані з Росією, Радянським Союзом та Російською імперією. Прихильників перейменування була більшість в усіх регіонах країни, окрім півдня.
Фото: kyivcity.gov.ua