Більшість українських шкіл розпочнуть навчальний рік очно або у змішаному форматі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Більшість українських шкіл розпочнуть навчальний рік очно або у змішаному форматі
Новий навчальний рік планують розпочати в очному або змішаному форматі у 80–85% шкіл, повідомив в ефірі «Українського радіо» заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.
За його інформацією, у першому півріччі 2022/2023 навчального року лише 15% закладів освіти працювали офлайн, 33% — дистанційно, а 51% — змішано. У кінці навчального року навчання офлайн або у зміншаному форматі забезпечувало близько 75% шкіл, натомість 25% працювали дистанційно
«Станом на 1 вересня у нас не буде 100% офлайн-навчання в усіх школах, тому що є школи на прифронтових територіях, зокрема в Харківській області, які перебувають постійно під обстрілами і де тривоги відбуваються 4–5 разів на день. Тобто там організувати очне навчання неможливо. Але відсоток шкіл, які будуть забезпечувати змішане або очне навчання, з 1 вересня буде значно більший, ніж був на кінець минулого навчального року», — сказав Андрій Сташків.
Визначати формат навчання кожної окремої школи в новому навчальному році будуть обласні військові адміністрації разом із засновниками шкіл.
Сташків також повідомив, що 500 шкіл матимуть нові укриття, облаштовані за рахунок державних субвенцій.
«В окремих школах уже до 1 вересня будуть завершені роботи, але в деяких укриття будуть ще облаштовуватись і після початку навчального року», — розповів заступник міністра.
За його словами, для цього виділяються кошти з місцевого бюджету, а також в облаштуванні шкіл новими укриттями допомагають міжнародні партнери-донори.
Додамо, уряд уже затвердив постанову про початок нового навчального року, який розпочнеться 1 вересня 2023 року і триватиме до 28 червня 2024 року.
Нагадаємо, громадська спілка «Освіторія» повідомила, що у межах проєкту Reducation 60 шкіл із 17 областей отримали допомогу для відновлення навчального процесу та мінімізації впливу війни на доступ дітей до якісної освіти.
Фото: Unsplash