ЗМІ: США можуть застосувати примусові заходи проти російської «Лабораторії Касперського»
ЗМІ: США можуть застосувати примусові заходи проти російської «Лабораторії Касперського»
Міністерство торгівлі США розглядає можливість застосування примусових заходів щодо російської компанії із кібербезпеки «Лабораторія Касперського». Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.
Минулого року через побоювання щодо російських кібератак після російського вторгнення в Україну адміністрація Байдена активізувала перевірку антивірусного програмного забезпечення «Лабораторії Касперського» на загрози національній безпеці.
Американські регулятори вже заборонили федеральному уряду використовувати програмне забезпечення компанії.
У відповідь на запит видання Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США заявило, що не коментує будь-які потенційні дії конкретних компаній.
«Міністерство прагне повною мірою використовувати свої повноваження для захисту конфіденційних даних американців і працювати з Конгресом на двопартійній основі для адаптації до ризиків, що змінюються», — йдеться в повідомленні.
Як зазначило видання, якщо США все ж ухвалять таке рішення, це стане зразком для заборони китайського TikTok або інших іноземних технологій, якщо вони становитимуть загрозу національній безпеці.
Нагадаємо, раніше Федеральна комісія зі зв'язку США (FCC) внесла «Лабораторію Касперського» до списку комунікаційного обладнання та послуг, які можуть становити загрозу для національної безпеки США. Для «Лабораторії Касперського» також тепер є недоступною платформа з виявлення багів за винагороду HackerOne.
13 червня депутати Європейського парламенту закликали інституції ЄС припинити використовувати продукти російської компанії Kaspersky Lab та вкладати більше грошей у власні підрозділи з кібербезпеки.
Сервіс мікроблогів Twitter заборонив рекламу компанії у квітні 2018 року, а соцмережа Facebook не рекомендує користувачам встановлювати антивірус Kaspersky Lab.
У 2017 році ізраїльські спецслужби повідомили, що завдяки антивірусній програмі російської компанії Kaspersky Lab були викрадені дані Агентства національної безпеки (АНБ) США.
Раніше від використання програмного забезпечення Kaspersky Lab відмовилися у США, Литві та Нідерландах. Уряд Британії порадив усім відомствам видалити «Антивірус Касперського».