Медійні організації почали збирати докази злочинів російських пропагандистів - ІМІ

Медійні організації почали збирати докази злочинів російських пропагандистів - ІМІ

17:23,
6 Жовтня 2022
1914

Медійні організації почали збирати докази злочинів російських пропагандистів - ІМІ

17:23,
6 Жовтня 2022
1914
Медійні організації почали збирати докази злочинів російських пропагандистів - ІМІ
Медійні організації почали збирати докази злочинів російських пропагандистів - ІМІ
Нова ініціатива допоможе притягнути злочинців до відповідальності.

Інститут масової інформації розпочав публікацію досьє на працівників державних та приватних російських ЗМІ, що поширюють російську пропаганду та підтримують агресію Росії проти України, задля збору інформаціїї, що допоможе притягнути їх до відповідальності. Про це повідомила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк на своїй сторінці в Facebook.

«Коли прийде час розплати за скоєні злочини, кремлівські пропагандисти спробують сховатися за званням журналіста. Але російські пропагандисти не є журналістами в жодному разі, і це спільна оцінка медіаекспертів різних українських організацій. Російська дезінформація - це злочин агресії проти України, і ті хто її створює і поширює мають сісти на лаву міжнародного трибуналу і понести справедливе покарання», - написала Оксана Романюк.

За її словами, в першу чергу будуть складені досьє на тих, хто керує процесом - менеджерів, головних редакторів, керівників редакцій. Також будуть додані досьє на ведучих, які поширюють пропаганду. Третя  категорія - досьє складається з тих, хто виробляє пропагандистські меседжі. «У виявленні цих осіб ми покладаємося на спільні зусилля з експертами «Детектора медіа» та інших колег. Але переконана, що ми зможемо притягнути до відповідальності цих злочинців», - розповіла Оксана Романюк в коментарі «Детектора медіа».

Перший матеріал циклу присвячений очільниці російській державній телекомпанії RT Маргариті Симоньян, яка добре відома  своїми закликами до анексії українських територій та підбурюваннями збройної агресії проти українців.

Директорка ІМІ наголосила, що питання щодо дотримання професійних стандартів виникають навіть до тих російських журналістів, що не вважаються пропагандистами.  «Так звані «ліберальні» російські журналісти насправді не бачать світу через свою імперськість та величність, і професійні стандарти чи відповідальність там і не ночували», - зазначила вона. Досьє на деяких відомих представників цієї групи також будуть опубліковані.

Як повідомила Оксана Романюк, 5 жовтня відбулася зустрічі експертів ІМІ, «Детектора медіа», ZMINA та інших організацій з представниками Офісу генерального прокурора, на якій обговорювалася відповідальність росіян за воєнні злочини, скоєні проти медіа,а  також обговорювали питання щодо відповідальності  російських пропагандистів за поширення дезінформації. Зокрема, можливості застосування до них норм українського та міжнародного законодавства. «Ми сподіваємось, що наша спільна робота разом з колегами й з правоохоронними органами дозволить втілити справедливе покарання для пропагандистів», - заявила директорка ІМІ.

Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що Росія винайшла новий спосіб поширення дезінформації про Україну через Telegram та Twitter.

Фото: imi.org.ua

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду