Понад 80% українських айтівців донатять армії

Понад 80% українських айтівців донатять армії

16:33,
29 Серпня 2022
1924

Понад 80% українських айтівців донатять армії

16:33,
29 Серпня 2022
1924
Понад 80% українських айтівців донатять армії
Понад 80% українських айтівців донатять армії
Середній благодійний внесок становить $270 на місяць.

Спільнота програмістів DOU провела опитування ІТ-спеціалістів на тему фінансовій підтримці ЗСУ. 82% опитаних айтівців зазначили, що переказують кошти армії й волонтерам. Про це повідомляє сайт DOU.

В опитуванні взяли участь понад 15 тисяч спеціалістів, які на момент повномасштабного вторгнення жили в Україні. «Хоча українці, які живуть за кордоном, теж допомагають нашій армії та країні, вони майже не беруть участі в зарплатному опитуванні, тому ми не додали їх в наш аналіз», - зазначили в DOU.

За результатами опитування, готовність фінансово допомагати тісно пов’язана з рівнем доходів і добробуту спеціалістів: медіанна зарплата тих, хто донатить — $2850 проти $1300 у тих, хто не донатить. Підтримує армію коштами 85% тих, хто заробляє більше, ніж витрачає, проти 78% тих, хто витрачає все, і 59% тих, хто витрачає більше, ніж заробляє.

Також важлива впевненість у завтрашньому дні. Фахівці, в яких ситуація з роботою не змінилася після початку повномасштабної війни або збільшилась кількість роботи чи проєктів, донатять частіше (понад 80% з них), ніж ті, у кого кількість роботи зменшилася (77% спеціалістів жертвують), чи ті, хто втратив роботу (60%).

Спеціалісти, які пов’язують своє майбутнє з Україною, переказують кошти частіше. Найактивніше донатять люди, які залишилися в Україні й точно не планують їхати за кордон після війни (87%), ті, хто повернувся в Україну після досвіду релокейту (86%), а також ті, хто планує повернутися в Україну після закінчення війни чи коли стане безпечно в певному регіоні (84%). Спеціалісти, які планують виїхати з України після відкриття кордонів, роблять внески помітно рідше (75%), як і ті, хто не планує повертатися з-за кордону (69%).

Розміри пожертв дуже різні й коливаються від 1% до 100% місячної зарплати. 30% опитаних донатять до 5% (включно) місячної зарплати, 29% — 20% і більше. 50% зарплати й більше переказують близько 5% опитаних. 73 спеціалісти в вибірці повідомили, що донатять понад 90% зарплати.

Середній місячний донат серед опитаних становить 10% від зарплати, або $270 практично в усіх групах — за спеціалізаціями, містом проживання / перебування, статтю, віком й іншими характеристиками. 25% з найменшими донатами витрачають на це до $110 на місяць. 25% спеціалістів з найбільшими донатами витрачають від $620 на місяць.

Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що українські айтівці запустили флешмоб #RussiaIsATerroristState. 

Фото: Алесь Усцінаў/ Рexels

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду