Українськомовний розділ Вікіпедії випередив арабськомовний та посів 16 місце за кількістю статей
Українськомовний розділ Вікіпедії випередив арабськомовний та посів 16 місце за кількістю статей
Наприкінці липня 2022 року українська Вікіпедія обігнала арабську та посіла 16 місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Про це повідомляє пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».
«За минулий місяць в арабському розділі редактори та редакторки створили 6604 статті, в українському — 17 175. Саме ця різниця і дозволила українській «Вікіпедії» вирватися вперед», — зазначили у «Вікімедіа Україна».
Загалом в українському розділі онлайн-енциклопедії зареєстровано майже 640 000 користувачів. В арабському розділі їх в 4 рази більше — понад 2 280 000. Попри це, в українській Вікіпедії майже вдвічі більше адміністраторів — 49 (26 — в арабській).
За словами редактора і адміністратора української Вікіпедії Ярослава Стефанка, наступний конкурент — варайський мовний розділ, який чисельно випереджає Україну на понад 80 000 статей. Більшість статей у варайській Вікіпедії були згенеровані автоматично та складаються з кількох речень, тому статті варайською мовою (одна із мов Філіппін) значно поступаються за якістю статтям з української Вікіпедії. Але щодня відрив все одно скорочується, тому незабаром українська мова має всі шанси вийти на ще вищу позицію у рейтингу розділів Вікіпедії різними мовами.
«Кількість статей у мовному розділі ніколи не була основною ціллю при побудові «Вікіпедії», але спільнота любить перегони між мовними розділами — зокрема й тому, що це додає «спортивного» інтересу до поширення вільних знань», — зазначив Ярослав Стефанко.
У вересні 2020 році український мовний розділ обійшов португальську Вікіпедію, яка нині на 18-му місці у рейтингу, а арабська – на 17-му. Очолює рейтинг мовних розділів традиційно англійська Вікіпедія, яка наразі містить понад 6 560 000 статей.
Українськомовний розділ Вікіпедії існує з січня 2004 року.
Нагадаємо, що українська Вікіпедія у квітні цього року вперше посіла 15-те місце в світі за популярністю.
Фото: «Вікімедіа Україна»