«Інструменти електронної демократії». Кличко розповів про нові сервіси та технології, які впроваджує Київ

«Інструменти електронної демократії». Кличко розповів про нові сервіси та технології, які впроваджує Київ

17:00,
19 Червня 2021
3136

«Інструменти електронної демократії». Кличко розповів про нові сервіси та технології, які впроваджує Київ

17:00,
19 Червня 2021
3136
«Інструменти електронної демократії». Кличко розповів про нові сервіси та технології, які впроваджує Київ
«Інструменти електронної демократії». Кличко розповів про нові сервіси та технології, які впроваджує Київ
Нові технології мають дозволити посутньо покращити життя містян та моніторинг інфраструктурних процесів.

Мер Києва Віталій Кличко на конференції iForum-2021 розповів про новітні технології та сервіси, які впроваджує столиця. Про це пише «РБК-Україна».

Серед нових впроваджень: контроль безпеки в місті за допомогою інтелектуальних камер відеоспостереження, створення комфортного паркувального простору і сервісів для користування ним, а також міський застосунок «Київ Цифровий».

«Систему технологічного ("розумного") управління містом Київ розпочав впроваджувати першим в Україні, понад 6 років тому. Стартували ми тоді з "відкритого бюджету", який нам допомагали запускати німецькі партнери. Далі була система ProZorro, яку ми впровадили теж першими. Система електронних петицій, та багато електронних сервісів для киян. І сьогодні я можу сказати, що система управління містом знаходиться в мене в кабінеті. На великому екрані, в онлайн режимі я можу оперативно реагувати на процеси, що відбуваються в місті. Або ж – з планшета, якщо я десь на виїзді й знаходжуся не в мерії», – наголосив Кличко.

Мер показав, як виглядає технологічна система управління: всі зведені дані, що показують статистику та реальну картину по всіх сферах життєдіяльності міста знаходяться на одній платформі й зображаються в онлайн-режимі.

Також Кличко розповів про проєкт з моделювання ситуацій та створення ефективної транспортної моделі міста. Це дозволяє в онлайн-режимі аналізувати завантаженість шляхів, планувати капітальні ремонти старих та будівництво нових інфраструктурних об’єктів, базуючись на реальних даних та потребах столиці.

«Таку модель Київ планує створити у 2022 році. Ми вже маємо дані, які можна використовувати не тільки для аналізу поточної ситуації, а й для її подальшого прогнозування. Як зміняться потоки транспорту через ремонт дороги? Як вплине погодна ситуація на завантаженість шляхів? Яких маршрутів громадського транспорту не вистачає киянам? На ці питання зможемо отримати відповідь завдяки моделюванню. А наступний крок – інтелектуальне керування трафіком. Це дозволить збільшити пропускну здатність доріг та заощадити час на пересування містом», – додав мер.

Він окремо зупинився на елементах «розумного міста», що вже кілька років працюють в Києві. Наприклад, система електронних петицій та Громадський бюджет.

«Це перш за все інструменти електронної демократії. Коли кожен мешканець може брати участь у розвитку свого району, міста. Вносити свої пропозиції та реалізовувати проєкти. Тільки за 4 роки існування Громадського бюджету в столиці реалізували понад 1000 проектів, ініціаторами яких були кияни. Цього року голосування за проекти на наступний рік розпочнеться 17 серпня», – розповів Кличко.

Сучасне місто, за словами мера столиці, – це складна система, всі артерії якої – для ефективності управління – мають бути під’єднані до мережі з можливістю дистанційного збору даних та керування різними процесами.

«Цього року ми плануємо забезпечити повне покриття міста бездротовою мережею IoТ, до якої поступово під'єднаємо мільйони інтелектуальних пристроїв-сенсорів. Для чого? Для того, щоб найближчим часом ми могли здійснювати: моніторинг якості повітря та водойм, дистанційний контроль мікроклімату в закладах освіти й охорони здоров’я, контроль та оптимізацію вивезення сміття, дистанційне зняття показників лічильників, контроль доступу до підвалів, дахів, ліфтових шахт в житлово-комунальному господарстві та багато інших інструментів для ефективного управління і для комфорту киян», – розповів Кличко.

Нагадаємо, що 17 червня Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5495 про paperless. 263 депутати проголосували «за».

Фото: Віталій Кличко / Віталій Носач, «РБК-Україна»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду