Вчені створили нейтробота, який постачатиме ліки прямо у мозок
Вчені створили нейтробота, який постачатиме ліки прямо у мозок
Систему «нейтробот» створили у Китаї. Розробка отримала таку назву через те, що для її створення використовують фрагменти нейтрофілів. Про це пише Укрінформ з посиланням на Science Robotics.
Повідомляється, що автори винаходу підготували мікроскопічні і пружні частки «магнітного наногелю», а за допомогою полімерного каркасу з магнітними властивостями, можна набирати потрібну кількість рідини з ліками. «Далі клітини бактерій кишкової палички вбивали і "потрошили", видаляючи все зайве і залишаючи лише фрагменти клітинних мембран. Ними покривали частки гелю. На імунітет бактеріальна мембрана діє "як червона ганчірка". Тому, коли підготовлені частинки змішувалися з нейтрофілами, ті швидко атакували їх і проводили фагоцитоз, поглинаючи потенційно небезпечний об'єкт», — йдеться в публікації.
Вчені також встановили, що нейтрофіли здатні легко проходити крізь гематоенцефалічний бар'єр, тому, за задумкою авторів винаходу, з собою вони несуть необхідний лікарський вантаж. Свою розробку вчені продемонстрували на прикладі лабораторних мишей.
«Наногелеві частки завантажили протираковим препаратом паклитакселом, помістили в бактеріальні мембрани і нейтрофіли, а потім вже готових «нейтроботівв» ін'єктували в хвостову вену», — йдеться в статті Naked Science.
Наразі вчені займатимуться доопрацюванням розробки та мають вивчити процес управління переміщеннями «нейтроботів».
Раніше MediaSapiens писав, що компанія Neuralink мільярдера Ілона Маска імплантувала в мозок мавпи чіп, після чого та змогла розумно грати у відеоігри.
Фото: flickr