Сумська область потрапила до червоної зони. Це вже сьомий регіон у червоній зоні
Сумська область потрапила до червоної зони. Це вже сьомий регіон у червоній зоні
Відсьогодні, 22 березня, у червону зону карантину, де діють жорсткі обмеження, потрапила Сумська область. Крім цього, обмеження червоної зони діють у місті Києві, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій, Одеській, Житомирській областях. Про це повідомляють на сайті МОЗ.
Ще 11 областей України знаходяться у помаранчевій зоні: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області.
Через різке зростання кількості хворих на коронавірус на Миколаївщині, із 24 березня влада області вирішила самостійно запровадити обмеження червоної зони.
Нагадаємо, у червоній зоні заборонена:
- робота закладів культури: кінотеатрів, театрів, музеїв, концертних залів;
- робота торгово-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів та магазинів із продажу засобів гігієни та побутової хімії);
- проведення масових заходів: розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших.
Також тепер глядачі не можуть бути присутніми на спортивних змаганнях, заклади харчування працюватимуть лише навинос. Натомість громадський транспорт курсуватиме у звичному режимі, однак місця в салоні можуть бути заповнені лише на 50%. Крім цього, у Києві працюватимуть дитячі садочки, а учні шкіл після завершення весняних канікул навчатимуться дистанційно.
Як вже писав MediaSapiens, червона зона передбачає жорсткі карантинні обмеження. Її встановлюють на території регіону у разі наявності двох та більше ознак протягом трьох днів поспіль:
- завантаженість ліжок із забезпеченням кисню в лікарнях, відведених під COVID-19, більше 65%;
- кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену до коронавірусу протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше 300;
- кількість госпіталізацій з підтвердженим коронавірусом та підозрою протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – більше 60;
- коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 методом ПЛР або визначення антигену – більше 20%;
- зростання загальної кількості госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.
Фото: КМДА