Загальна ефективність вакцини AstraZeneca становить 79% — дослідження
Загальна ефективність вакцини AstraZeneca становить 79% — дослідження
Вакцина проти коронавірусу від компанії AstraZeneca наразі проходить третю фазу клінічних випробувань у США. За попередніми данимb дослідження, ефективність цієї вакцини становить 79%, при введенні її людям, які старші 65 років — 80%. Про це пише Hromadske з посиланням на пресреліз компанії AstraZeneca.
Повідомляється, що у клінічних дослідженнях у США взяли участь 32 449 людей. Частині людей кололи справжню вакцину, а частині — плацебо. Другу дози вакцини AstraZeneca люди, які взяли участь у клінічних випробуваннях, отримали за чотири тижні.
За даними AstraZeneca, дослідження показало, що вакцина може вберегти від тяжкого перебігу хвороби на 100%. Також встановлено, що вакцина безпечна для людей різної раси та віку. Повідомляється, що у дослідженнях в США взяли участь і білі, й темношкірі люди, а також азійці, корінні американці тощо. У пресрелізі компанії зазначають, що внаслідок введення препарату не помітили підвищеного ризику для утворення тромбозу серед 21 583 учасників випробування.
У дослідженнях взяли участь й люди різного віку: 20% учасників вже досягли 65 років, ще 60% учасників мали супутні захворювання.
Нагадаємо, низка європейських країн, у тому числі Данія, Норвегія, Ісландія, Австрія, Німеччина, Франція, Естонія, Латвія, Литва, Люксембург, Італія, Нидерланди, Португалія, Кіпр, Словенія та Іспанія тимчасово призупинили використання препарату після повідомлення про появу тромбів у людей, що прищепилися. Станом на 15 березня серед 5 мільйонів вакцинованих було зафіксовано 30 випадків утворення тромбів.
Натомість ВООЗ та ЕМА наполягали, що переваги використання препарату перевищують ризики побічних ефектів й заявили, що не вважають, що існує зв’язок між вакцинацією та появою тромбів.
18 березня Європейське агентство з лікарських засобів ЕМА визнало безпечною вакцину від коронавірусу AstraZeneca, тому низка країн Євросоюзу оголосили про поновлення вакцинації цим препаратом.
Фото: Flickr.com