Алгоритми Facebook ще більше сприяють поширенню фейків про COVID-19 - звіт
Алгоритми Facebook ще більше сприяють поширенню фейків про COVID-19 - звіт
Алгоритми соціальної мережі Facebook сприяють поширенню фейкової інформації про здоров’я. Лише у квітні 2020 року фейкові новини набрали 460 млн переглядів. Про це йдеться у звіті правозахисної організації Avaas.
В організації звертають увагу на те, що Facebook обіцяла боротись з поширенням фейків про здоров’я. Однак алгоритми соцмережі разом з корисною інформацією сприяли і поширенню небезпечних фейків, які призвели до смерті сотень людей.
Згідно з дослідженням, 82 сайти, які поширюють фейки про здоров’я, за минулий рік зібрали 3,8 млрд переглядів. Серед них найбільше виділяються 42 сайти з «суперпоширенням». У них 28 млн підписників, лише у квітні 2020 року вони зібрали 800 млн переглядів.
Наприклад, одна з фейкових статей, де говорилось, що Американська медична асоціація закликає лікарів перебільшувати смерть від коронавірусу, набрала 160 млн переглядів.
Деякі з фейків, які поширювались в соціальній мережі виявились смертельними. Дослідники звертають увагу, що близько 800 людей померли, бо вживали чистий спирт, щоб захиститись від коронавірусу. Інший приклад стався у Південній Кореї. Там 100 заразились коронавірусом, бо священник прочитав, що він коронавірусу захищає вприскування солоної води в ротову порожнину.
При цьому соцмережа проаналізувала і помітила лише 16% фейків про здоров’я. Решта 84% поширювались без будь-яких позначень.
За даними дослідження, сторінки з топ-10 сайтів, що поширюють фейки та теорії змов про здоров'я, отримали майже в чотири рази більше переглядів, ніж топ-10 сайтів з доказовою інформацією.
Для того, щоб змінити ці тенденції, дослідники радять Facebook дозволити усім користувачам, які бачать фейки, повідомляти про них. Це може знизити поширення неправдивої інформації на 50%. Другим кроком дослідники радять соціальній мережі переглянути алгоритми. Це могло б зменшити поширення фейків на 80%.
Нагадаємо, за перші три місяці цього року щонайменше 800 людей померли через дезінформацію щодо COVID-19. Ще близько 5 800 людей були госпіталізовані через неправдиву інформацію. Про це йдеться в новому дослідженні, оприлюдненому в Американському журналі тропічної медицини та гігієни.
Фото: Avaas