Гендиректора і головного редактора російського суспільного ТБ призначить президент Росії

00:00,
18 Квітня 2012
454

Гендиректора і головного редактора російського суспільного ТБ призначить президент Росії

00:00,
18 Квітня 2012
454
Гендиректора і головного редактора російського суспільного ТБ призначить президент Росії
Президент також затвердить склад Ради із суспільного телебачення, яка має запрацювати із січня 2013 року.

Генерального директора суспільного телебачення в Росії буде призначати президент країни. Про це йдеться в указі «Про суспільне телебачення в Російській Федерації», який підписаний президентом Дмитром Медведєвим і оприлюднений на сайті глави держави 17 квітня, повідомляє Lenta.ru.

Гендиректор буде одночасно й головним редактором суспільно-правового телеканалу. Згідно з указом гендиректор – «одноосібний виконавчий орган організації», він призначатиметься строком на чотири роки. У президента РФ буде можливість зняти гендиректора з посади.

Президент також затвердить склад Ради із суспільного телебачення, кандидатів до якої йому представить Громадська палата Росії. Члени Ради із суспільного телебачення будуть призначатися строком на п'ять років. До їх числа не можуть входити державні службовці, особи, прирівняні до держслужбовців, а також депутати Держдуми і члени Ради федерації.

Члени Ради із суспільного ТБ будуть працювати на безоплатній основі. Вони повинні будуть збиратися не рідше, ніж раз на три місяці.

Рада із суспільного телебачення, у свою чергу, зможе призначати на посади і звільняти голову, заступника, а також рядових членів наглядової ради – вищого органу управління некомерційної організації «Суспільне телебачення Росії», яка розпочне мовлення на базі мережі ТРК Збройних сил РФ «Звезда».

Контент телеканалу буде формуватися за допомогою Громадської палати РФ. Програмна політика телеканалу характеризується як сукупність таких типів мовлення, як інформаційне, інформаційно-аналітичне, суспільно-політичне, культурно-просвітнє й освітнє.

Основним джерелом фінансування організації в указі називається дохід від цільового капіталу. Планується сформувати початковий цільовий капітал в розмірі не менше 3 млн рублів і в подальшому поповнювати його за рахунок публічного збору коштів. Розмір збору буде визначатися наглядовою радою телеканалу. Суспільне ТБ також буде брати пожертви. Максимальну суму одноразового внеску також затвердить наглядова рада. На першому етапі проект буде фінансуватися з державного бюджету через кредитну схему.

Як повідомляє Lenta.ru, суспільне ТБ запрацює з 1 січня 2013 року. Воно увійде в перший безкоштовний пакет цифрових каналів.

Ідея суспільного телебачення почала активно обговорюватися влітку 2011 року. Суспільне мовлення засноване на особливій формі власності. В цьому випадку телекомпанія не належить ні державі, ні приватним особам, ні компаніям, а знаходиться в «суспільній» власності. У низці країн суспільне телебачення існує за рахунок абонентської плати, яку платять громадяни. Іноді воно фінансується виключно за рахунок пожертв і грантів.

Джерело: Телекритика

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
mn.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду