«Історики можуть колись озирнутися і сказати, що це був початок ІІІ світової війни» - Едвард Лукас

«Історики можуть колись озирнутися і сказати, що це був початок ІІІ світової війни» - Едвард Лукас

00:00,
18 Квітня 2014
894

«Історики можуть колись озирнутися і сказати, що це був початок ІІІ світової війни» - Едвард Лукас

00:00,
18 Квітня 2014
894
«Історики можуть колись озирнутися і сказати, що це був початок ІІІ світової війни» - Едвард Лукас
«Історики можуть колись озирнутися і сказати, що це був початок ІІІ світової війни» - Едвард Лукас
Відомий британський публіцист та письменник Едвард Лукас написав статтю для Daily Mail, в якій аналізує політику Путіна та Західного світу і висловлює побоювання, що нинішні події можуть стати початком Третьої світової війни.

Стаття має назву «Сподіваюся я помиляюся. Але історики зможуть колись озирнутися і сказати, що це був початок ІІІ світової війни». Попри небажання автора вірити у свої припущення, він висловлює здебільшого песимістичні прогнози щодо ситуації.

За словами Едварда Лукаса, виховані кремлівською пропагандою, озброєні люди руйнують не лише свою країну, що перебуває на межі банкрутства. Вони також підважують мирний післявоєнний лад, що «десятиліттями забезпечував свободу і безпеку більшої частини Європи».

«Його (Путіна - MS) мішенню є наша нездатність працювати із союзниками на захист проти спільних загроз. Глибоко пригнічує той факт, що подї останніх місяців, як анексія Росією Криму та пригноблення опозиції в Україні, показали, що Захід поділений, принижений та безсилий перед обличчям цих захоплень територій», – пише публіцист.

Він каже, що зовсім скоро європейці опиняться перед вибором: відмовитися від відповідальності за захист України та країн Балтії або зробити спробу зупинити розвиток імперських амбіцій Росії.

«Путін знає це і вважає, що ми вирішимо здатися», - пише журналіст.

Едвард Лукас наголошує на словах Путіна про те, що розпад СРСР був «геополітичною катастрофою». Автор стверджує, що президент РФ хоче відновити Російську імперію.

Публіцист звертає увагу, що на відміну від колишніх підневільних Східноєвропейських держав,  Росія не змінила своїх амбіцій. Вона завжди розглядала свою імперіалістичну перспективу.

«В той час, як сучасна Німеччина відступила від мілітаризму та імперіалізму, і її поважають навіть такі країни, як велика жертва від рук Гітлера Польща, Росія – не зробила цього, – пише Лукас.  – Путін вірить, що історичне призначення дає Росії право захоплювати землі, залякувати та блокувати своїх сусідів. Російський лідер бачить Україну не як реальну країну, а лише як територію, над якою він повинен домінувати».

За словами публіциста, перед українською владою Путін поставив неможливий  вибір: погодитися на розділення своєї країни або вести війну, яку не можна виграти.

Журналіст прогнозує, що після України Путін не зупиниться. «Він не робить таємниці зі своєї ненависті до Заходу. Він зневажає всі його страхи, м’яку силу. Його обурюють закони, свобода та процвітання, якими користуються наші громадяни. Він пропонує росіянам похмуре життя, через власну корумпованість та некомпетентність», - пише британець.

Едвард Лукас стверджує, що західні лідери дарма сподіваються на дипломатичні шляхи врегулювання кризи. За його словами, такий підхід демонструє повне нерозуміння особи Путіна.

Лукас побоюється, що НАТО та ЄС і надалі лише закликатимуть до діалогу та погрожуватимуть санкціями. Таким чином Путін може захопити собі і країни Балтії, оскільки вважає, що вони належать Росії.

«Це буде кінець НАТО і початок страшного нового світу, в якому міжнародні правила нічого не значать, а сильний панує над слабким», - каже журналіст.

Едвард Лукас завершує свою статтю невтішним прогнозом того, про що говоритимуть історики через століття: «Я, можливо, помиляюся. Але чи повертатимуться через століття їхні нащадки до подій в Україні, щоб з'ясувати, як починалася наступна світова пожежа?»

Едвард Лукас – відомий британський журналіст, публіцист та письменник, кореспондент The Economist. Написав кілька книг про економічне та політичне життя Росії початку 2000-их років.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
edwardlucas.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду