CNN опитала експертів щодо рейтингів популярності Путіна в Росії
CNN опитала експертів щодо рейтингів популярності Путіна в Росії
З таким запитанням CNN зверталася до американських експертів і отримала суперечливі відповіді.
Американська телемережа привертає увагу до того, що за даними російського «Левада-Центру», який позиціонує себе якнезалежна неурядова організація з соціологічних та науково-дослідницьких опитувань, цього місяця рейтинг популярності російського президента зріс до 86 відсотків.
Автор книги «Крихка імперія: як Росія закохувалася й переставала любити Володимира Путіна» (Fragile Empire: How Russia Fell In and Out of Love with Vladimir Putin), британський журналіст Бен Джуда (Ben Judah) вважає цю цифру нереальною.
«Ця цифра вигадана, - сказав він CNN. – Опитування громадської думки можна проводити тільки в умовах демократії та вільної преси, а не там, де немає вільних ЗМІ, де людей арештовують за висловлювання власних думок, а правду від них приховують, де навіть електронні медіа майже повністю контролює уряд».
За словами Джуди, коли у таких умовах інтерв’юєр запитує, чи схвалює людина дії Володимира Путіна, переважна більшість респондентів відповість: «Так».
«То що ж це за опитування? – резюмує журналіст. – Це не опитування схвалення, а опитування страху».
На противагу йому професор з міжнародних відносин університету Джорджа Вашинтона Генрі Гейл (Henry Hale), який спеціалізується на російській політиці, вважає, що у цілому опитування громадської думки реально відображають «народну підтримку Путіна».
«Я не думаю, що росіяни насправді приховують свої почуття, - сказав він CNN. Однак ці опитування не обов’язково свідчать, що вони мають глибинний характер».
Гейл відзначив ключову роль у підтримці популярності Путіна медійної пропаганди. Це особливо стосується тлумачення народного повстання в Україні як «захоплення влади фашистами», а анексії Криму – як «місії порятунку”».
Діє й інший фактор, пише CNN. Путін продовжує кидати виклик західним санкціям і завдяки цьому заробляє собі політичні бали удома, незважаючи на їхній негативний вплив на стан російської економіки.
Однак, якщо економічне становище Росії й надалі погіршуватиметься, це може стати для Путіна поганим передвісником,
Колумніст із міжнародних справ газети The Miami Herald Фріда Гітіс (Frida Ghitis) написала: «Навіть якщо він зможе зберегти народну підтримку, Путін повинен турбуватися про те, щоб були щасливими олігархи, які підтримують його в обмін на своє постійне процвітання. Однак економічні санкції Заходу і як наслідок згортання російської економіки не ощасливить їх».