США нагадали про піратство у ВКонтакте
Хоча на першому плані у звіті – ринки, де порушуються норми копірайту, представництво також приділило увагу позитивним тенденціям – посиленню заходів із боротьби з неліцензійним контентом тими чи іншими інтернет-ресурсами та ринками світу, відзначив Торговий представник США Рон Кірк (Ron Kirk).
Наприклад, китайський сайт Taobao значно скоротив об’єми поширення неліцензійного контенту, а також спростив процедуру розгляданна скарг щодо наявності таких продуктів, відзначається у звіті, за що був видалений організацією із чорного списку піратських сайтів.
Зі списку також було видалено ще один китайський сайт Sogou, адміністрація якого, за даними Торгового представництва, почала набагато активніше співпрацювати із правовласниками.
Відзначаються у звіті і, зокрема, дії філіппінського уряду, який вдався до кардинальних заходів із вилучення нелегальних товарів із торгового району Quiapo (Маніла, Філіппіни).
Незважаючи на наявність позитивних тенденцій у боротьбі з порушниками ліцензійного контенту та організаціями, які продають копії брендової продукції, деякі ресурси і ринки продовжують поширювати нелегальні продукти, зауважує Рон Кірк. Серед них – російська соцмережа ВКонтакте, котра, як і раніше, розповсюджує музичні композиції без дотримання норм авторського права.
Згадується у звіті й український Ex.ua, який відновив свою роботу 2 лютого, після закриття правоохоронними органами 31 січня.
Торгове представництво США закликало уряди України та Росії активніше реагувати на порушення ліцензійних норм у своїх країнах.
ВКонтакте не перший раз дорікають за нелегальний контент. У листопаді 2010 року Американська асоціація компаній індустрії звукозапису (RIAA) внесла соціальну мережу до чорного списку за розповсюдження неліцензійних музичних композицій.
В січні 2011 року було відкрито кримінальну справу щодо користувача ВКонтакте: фірма аудіозапису «Никитин» звинуватила його у незаконному розміщенні аудіозаписів на своїй персональній сторінці.
У березні 2011 року соціальна мережа разом із торрент-трекером Rutracker.org увійшла до переліку найбільших світових платформ із розповсюдження нелегального контенту, підготованого тоді аппаратом представника США із зовнішньої торгівлі, радником Барака Обами, Роном Кірком.
Нещодавно правові претензії до ВКонтакте озвучив російський поп-співак Сергій Лазарєв. Виконавець погрожував соцмережі судом за нелегальне розповсюдження своїх музичних треків, після чого засновник ВКонтакте Павло Дуров видалив із сайту композиції артиста.