У Лос-Анджелесі вчергове обнулили «Біл-борд смерті курців»
Цей біл-борд на бульварі Санта-Моніка у Лос-Анджелесі з’явився ще 1987 року. Він показував, життя скількох людей щохвилини забирають хвороби, пов’язані з курінням. Розрахунок зробили на основі даних Онкологічної спільноти США, Асоціації здоров’я легень та Асоціації здоров’я серця – відповідно них наприкінці 1980-х років щорічно від куріння помирало 320 тис. американців, тобто 876 людей щодня або ж одна людина кожні 98 секунд. Тож кожні 98 секунд цифра на табло збільшувалася на один.
Фото - jasoninhollywood.blogspot.com
2012 року кількість смертей від куріння перетнула позначку у 420 тис., а інтервал між кожною наступною смертю зменшився до 75 секунд.
«Зазвичай проходжу повз цей біл-борд, коли йду до тренажерного залу або магазину йогуртів. Дорогою туди на бачу на табло 250000 смертей, а повертаючись – вже 200050… Тобто 50 американців померли від раку легенів, хвороб серця, емфіземи чи хронічної обструкції дихальних шляхів, поки я качав прес або вирішував, який йогурт взяти – зі смаком ірисок чи лісових ягід», – ділився враженнями журналіст Гідеон Броуер (Gideon Brower), опісля того, як опівночі 31 грудня він був присутнім на бульварі Санта-Моніка під час обнулення табло. Піти туди його підбив друг, який щороку приходить, аби подивитися на це.
Фото - marthaymaria.blogspot.com
«Прийшов гурт не зовсім тверезих молодиків, які сказали, що вже багато років хотіли побачити, як обнулюється біл-борд, але ніяк їм це не вдавалося. Літня пара з донькою, чиєю сімейною традицією була зустріч нового року біля цього біл-борду; жінка з сережкою у носі, яка захотіла нарешті побачити міську легенду… Близько півночі приїхали 30 священнослужителів… Водії зупинялися і фотографували табло. Люди раділи… Почали розходитися, щойно на табло з’явилися перші смерті. Поки пішов я, десь в Америці від куріння померли перші 18 людей», – розповідав далі Броуер.
Цей вже легендарний біл-борд свого часу встановив місцевий підприємець і відомий антитютюновий активіст Вільям Блумфільд (William Bloomfield).
«Хочу показати реальну вартість куріння. І зробити все, що у моїх силах, аби бодай кілька людей кинули курити. Чи принаймні задумалися над цим. Хочеться вірити, що цей біл-борд їх до цього спонукає», – пояснював тоді, ще 1987-го року, пан Блумфільд у коментарі газеті Los Angeles Times.
Сам він кинув курити 1962 року, коли йому було вже 49. Аби розпрощатися з зі шкідливою звичкою, чоловікові знадобилося аж 25 років. Опісля він всіляко підтримував антитютюнові кампанії та організації, які захищали права некурців, регулярно жертвував кошти на їх проекти. Заборонив курити у всіх 23 офісах, що належали його компанії, і заохочував своїх працівників відмовлятися від куріння.
Джерело: Los Angeles Times