Для українців стабільність є важливішою за свободу слова
За його словами, 51,3% респондентів вважають, що в Україні існує загроза свободі слова, а 33,7% з цим твердженням не згодні.
Копатько також відзначив, що близько 53% опитаних вважають українські ЗМІ вільними, і не вільними ЗМІ вважають 35%.
«На думку опитаних на об'єктивність подання інформації в ЗМІ впливають політичні погляди власників каналів (59,6%), цензура з боку влади (38%) і цензура журналістів (10,6%)», – наголосив соціолог.
В цілому 56% українців довіряють українським ЗМІ і не довіряють – 38,5%. «Досить високий показник, враховуючи те, що особливої різниці в цьому питанні між регіонами України немає. Зокрема, дещо вищим є показник довіри в центральних регіонах України, який становить близько 64%».
За словами Копатько, 69% українців головним джерелом інформації назвали телебачення, 15,5% – Інтернет. «Останній показник за останні декілька років зростає в геометричній прогресії. Якщо два роки тому Інтернетом користувалося 5% українців, то зараз вже близько 16%», – додав експерт.
Стосовно того, як часто українці дивляться новини по телебаченню, 64% українців дивляться новини щодня, а 18% – тричі на тиждень, не дивляться новини 3,3%. «Люди дуже політизуються», – вважає Копатько.
Дослідження проводилося в грудні 2010 року в 24 областях України і АР Крим, опитано 2076 осіб.
Медіаграмотність за матеріалами marketing.ua