Україна зайняла четверте місце в Індексі свободи ЗМІ країн Східного партнерства, лідирує Молдова

00:00,
12 Листопада 2013
1646

Україна зайняла четверте місце в Індексі свободи ЗМІ країн Східного партнерства, лідирує Молдова

00:00,
12 Листопада 2013
1646
Україна зайняла четверте місце в Індексі свободи ЗМІ країн Східного партнерства, лідирує Молдова
Сьогодні були презентовані результати другого заміру Індексу свободи ЗМІ у шести країнах Східного партнерства (Україна, Білорусь, Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан).

Згідно з результатами, Молдова посіла перше місце, Грузія – друге, Вірменія та Україна на третьому і четвертому місцях. Азербайджан та Білорусь на п’ятій і шостій сходинках відповідно. Якщо порівняти ці результати з попереднім пілотним заміром, то зміна відбулась лише у першій та другій позиціях – минулого разу лідирувала Грузія.

Рейтинг країни визначається на основі оцінки індивідуальних експертів стану свободи медіа в країні і подальшого підсумовування балів. Ініціатива реалізується в рамках проекту «Моніторинг свободи медіа країн Східного партнерства», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та є ініціативою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

«В України позиція серед цих країн не така погана, але хочу підкреслити, що немає тенденції покращення, – зауважив Золтан Салаі, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. – За останні 3-4 роки ми у кращому випадку бачимо стагнацію,  а в певних сферах є навіть погіршення ситуації».

«Ідея цього проекту в тому, щоб вивчати больові точки у медіасфері цих країн, - зазначив Андрій Кулаков, програмний директор МГО «Інтерньюз-Україна». - Оскільки наші країни мають окрім спільного минулого, в дечому спільне сьогодення і спільні проблеми, тому ми можемо ділитися досвідом вирішення цих проблем».

Наталія Сад, координатор проекту МГО «Інтерньюз-Україна» наголосила, що Україна,  яка на разі перебуває на етапі можливого підписання Угоди про асоціацію з ЄС, посіла лише четверту сходинку -  при цьому Молдова і Грузія, які тільки планують парафувати Угоду про Асоціацію, займають перше та друге місце.

Заміри Індексу свободи медіа будуть здійснюватися щоквартально протягом двох років у кожній країні Східного партнерства.

Під час прес-конференції Діана Дуцик, головний редактор сайту MediaSapiens, презентувала також дані моніторингу теленовин за дев’ять місяців 2013 року, що здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк».

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду