Володимир Різун: «В Інституті журналістики відкриється магістерська програма нового зразка»

Володимир Різун: «В Інституті журналістики відкриється магістерська програма нового зразка»

00:00,
11 Квітня 2013
6072

Володимир Різун: «В Інституті журналістики відкриється магістерська програма нового зразка»

00:00,
11 Квітня 2013
6072
Володимир Різун: «В Інституті журналістики відкриється магістерська програма нового зразка»
Володимир Різун: «В Інституті журналістики відкриється магістерська програма нового зразка»
Директор Інституту журналістики КНУ імені Шевченка ‑ про поглиблення співпраці з польським університетом імені Адама Міцкевича, відкриття магістерських програм подвійних дипломів, ціну навчання та перспективи.

Пане Володимире, розкажіть, будь ласка, про співпрацю з Університетом імені Адама Міцкевича в Познані.

Інститут журналістики має більш ніж десятилітню співпрацю з Університетом імені Адама Міцкевича в Познані. Разом зі своїм колегою, доцентом Тарасом Петрівим, ми з’їздили на перемовини щодо відкриття магістерської програми подвійних дипломів.

Чи досягнуто наразі домовленості з познанським університетом?

Домовленості досягнуто. Ми підійшли до того, щоб розширити співпрацю. Хочу сказати, що в цей час відбулося підписання угод між університетами на рівні ректорів. Наразі ми готуємо документи на отримання дозволу з Міністерства освіти та науки. Це наші наміри, ми будемо працювати над тим, щоб міністерство дозволило реалізувати нашу спільну з польським університетом угоду. В рамках загальної угоди між університетами ми сформували програму подвійних дипломів.

Чи є практика роботи таких програм в Україні?

Так, магістерські програми подвійних дипломів присутні в Україні. У нас, в Інституті журналістики, це вперше запровадиться з наступного навчального року.

Розкажіть, будь ласка, детальніше, як відбуватиметься навчання.

Йдеться про те, що студент, який вступає на подвійну програму, половину часу навчається в одному навчальному закладі, а половину ‑ в іншому. Такі навчальні програми можуть бути між українським і зарубіжним вишем, або в межах однієї держави. Звісно, більший інтерес у студентів викликає, коли партнерський університет зарубіжний. Студенти, ті хто хоче, будуть отримувати два дипломи – один український, магістра з медіакомунікацій, а другий – польський, магістр журналістики та соціальної комунікації. Тобто дві магістратури. Відповідно студент буде навчатися і там і там. Для цього ми погодили наші навчальні плани, визначили спільні обов’язкові дисципліни.

Чи зміниться термін навчання у магістратурі подвійних дипломів?

Ні. Навчання тут і там триватиме 2 роки, тобто чотири семестри. У першому й четвертому семестрі студент навчатиметься вдома, у рідному університеті, а в другому і третьому – за кордоном. У другому й третьому семестрах у нашому навчальному плані стоять вибіркові дисципліни. Це означає, що наш студент обиратиме їх не тут, у Києві, а в Познані. І, відповідно, ті польські студенти, які приїдуть сюди, обиратимуть дисципліни за бажанням у нашому навчальному закладі.

Як у такій ситуації бути з кредитами, коли половину навчання студент буде навчатися за кордоном?

Ми домовилися про те, що кожен із університетів визнає кредити іншого. Ті дисципліни, які студент слухає в польському університеті, український університет визнає і зарахує в його навчання. І навпаки. Таким чином, кожен студент відучиться половину магістратури вдома, а іншу частину навчального часу за кордоном.

Як же бути студентам, які хочуть навчатися за системою подвійних дипломів, а не знають державної мови тієї країни, куди їдуть? Якою мовою вони будуть навчатися?

Навчання відбуватиметься українською та польською мовами. Ми зробили такий навчальний план, що в нас семестр, який складається з 17 тижнів, фактично, розпадається на дві частини – місяць і 13 тижнів. Протягом вересня буде настановчий курс іноземної. Тобто польські студенти, які зголосяться на цю програму, приїдуть в Україну і протягом чотирьох тижнів вивчатимуть українську мову, а наші студенти поїдуть у Польщу вивчати польську мову. Потім повертаються в першому семестрі й кожен вчиться далі вдома.

Якою буде вартість навчання? Як платитимуть студенти?

Ціна навчання – 25 тис. грн. на рік в Інституті журналістики та 2,5 тис. євро у Польщі (27 тис. грн.). Якщо студент навчається в Києві – платить у Києві, навчається в Познані – платить у Познані. Крім того, якщо в нас студент перебуває на державному бюджеті, то перший і четвертий семестр платить держава, а в другому й третьому семестрі буде укладено контракт. І в Польщі, і в Україні студенти-іноземці навчаються на контракті. Контракт буде укладено посеместровий.

Хто може вступити в магістратуру з медіакомунікацій?

Вступати в магістратуру з медіакомунікацій можуть ті, хто закінчили будь-який бакалаврат. Не має значення – журналістика це, фізика, хімія чи історія :)

P.S. Cтуденти, які не захочуть навчатися в магістратурі подвійних дипломів, навчатимуться всі чотири семестри вдома, в Києві. Вибіркові дисципліни для них запропонує в другому-третьому семестрі Інститут журналістики.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
univ.kiev.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду