В Китаї під цензуру потрапив дитячий мультфільм про свинку Пеппу
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Китаї під цензуру потрапив дитячий мультфільм про свинку Пеппу
Як пише BBC, мультфільми та хештег #PeppaPig були вилучені на вихідних. Мультфільм надзвичайно популярний у Китаї, але, незважаючи на те, що він орієнтований на дошкільну аудиторію, останнім часом він став популярним серед дорослих. Зокрема його персонажі використовувалися для мемів та жартів про секс.
Китайський таблоїд Global Times цитує «експертів, які вважають, що популярність мультика демонструє схильність до пошуку новизни та підміни [реальності], що потенційно може зашкодити соціальній моралі».
На китайських відеоплатформах мультик залучив близько 34 мільярдів переглядів. В Китаї його почали транслювати на початку 2000-х років й загалом в країні вийшло понад 100 перекладених епізодів. BBC відзначає, що багато дорослих китайців купують товари із зображеннями персонажів з мультика та викладають фото з ними в соцмережу. В китайських медіа навіть з’яивився вираз «вірус свинки Пеппи». Також в мережі почали з’являтися ролики, в яких сцени із дитячого мультфільма інтерпретуються в сексуальному контексті.
«Видалення мультика відбувається в рамках більш широкої кампанії з цензурування інтернет-контенту, який уряд Пекіна вважає вульгарним або порнографічним», - пише видання.
Нагадаємо, кілька місяців тому в китайських соцмережах заборонили букву N, Вінні Пуха та Disney. Загалом під заборону потрапили близько 30 слів та виразів. Серед них - назви творів «1984», «Колгосп тварин», «Прекрасний новий світ», згадки про Вінні Пуха та студію Disney, літера N, вирази «не згоден», «культ особистості», «хай живе імператор», «еміграція» та багато іншого.
Вінні Пух та Disney потрапили під заборону через те, що лідера КНР Сі Цзіньпіна часто порівнюють з цим персонажем. А літера N використовується для позначення невизначеного числа, наприклад «N термінів на посаді секретаря партії».
Раніше MediaSapiens писав про те, що сайт Weibo заборонив пошуковий запит «велика жовта качка». Тоді фотографії і меми з великими жовтими качками стали розповсюджуватися перед річницею подій на пекінській площі Тяньаньмень 15 квітня-4 червня 1989 року, коли для розгону демонстрацій, головними учасниками яких були студенти, застосовувалися війська.