HBO зняв докфільм про головреда The Washington Post часів Вотергейта
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
HBO зняв докфільм про головреда The Washington Post часів Вотергейта
Про це йдеться в прес-релізі телеканалу.
Стрічку «Газетяр: Життя та Times Бена Бредлі («The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee») режисера Джона Маджіо (John Maggio) канал покаже 4 грудня.
Про особистість нині покійного медійника можна буде дізнатися як з його слів, так і з розповідей близьких і колег, з-поміж яких є й автори відомого в усьому світі Вотергейтського розслідування Боб Вудворд та Карл Бернштейн, а також політолог Генрі Кіссінджер.
У HBO зазначають, що Бена Бредлі, який перетворив непомітну місцеву газету The Washington Post в національну силу, свого часу називали «найбільш небезпечним редактором країни».
«Зараз, коли на Першу поправку [до Конституції США, яка проголошує загальні свободи громадян і зокрема свободу слова] та пресу повсякчас нападають, стійкість Бредлі перед руйнівною критикою як ніколи актуальна», – йдеться релізі телеканалу.
HBO називає власний фільм «душевним портретом Бредлі, який простежує його сходження від юного бостонського хлопчика, що потерпає від поліомієліту, до однієї з найбільш послідовних особистостей в журналістиці 20 століття».
Бен Бредлі прийшов у Washington Post в 1948 році на посаду звичайного журналіста. Потім він працював в журналі Newsweek, а в 1965 році, коли Washington Post придбала Newsweek, повернувся в газету вже редактором. У 1968 року пан Бредлі став головредом The Washington Post і очолював газету протягом 23 років. За час його керівництва журналісти видання отримали 18 Пулітцерівських премій.
У 1971 році Бен Бредлі вирішив опублікувати так звані «документи Пентагону» – секретне дослідження війни у В'єтнамі. Бредлі дав дозвіл на це всупереч порадам адвокатів і найвищих державних чиновників. Верховний суд США пізніше захистив право видань друкувати ці матеріали.
У 1972 році п'ятьох людей затримали при спробі проникнути в офіс Національного комітету Демократичної партії в комплексі Вотергейт у Вашингтоні. Пан Бредлі доручив двом своїм журналістам Бобу Вудворду і Карлу Бернстайну стежити за розвитком цієї історії. Згодом стало відомо, що до прослуховування причетне тодішнє керівництво країни й президент США Річард Ніксон подав у відставку.
У 2013 році Барак Обама нагородив Бена Бредлі президентською медаллю Свободи – найвищою американською відзнакою для цивільного населення.
Редактор помер 2014-го року в віці 93 років.