BBC: Як змінювалося російське телебачення протягом агресії проти України

BBC: Як змінювалося російське телебачення протягом агресії проти України

11:30,
7 Липня 2015
3958

BBC: Як змінювалося російське телебачення протягом агресії проти України

11:30,
7 Липня 2015
3958
BBC: Як змінювалося російське телебачення протягом агресії проти України
BBC: Як змінювалося російське телебачення протягом агресії проти України
Автори:
Журналіст британської телерадіокомпанії BBC Стівен Енніс дослідив, як змінювалося російське телебачення від початку Майдану до окупації Криму і війни на Донбасі.

Про це йдеться в однойменному матеріалі «Як змінювалося російське телебачення під час кризи в Україні» на сайті британської BBC. 

З початку кризи в Україні, російське державне телебачення займається тим, що називають «інформаційною війною». Це найбільше демонструється величезним сплеском антизахідної риторики та невгамовною пропагандою, мета якої - демонізувати тих, кого Кремль вбачає своїм ворогом, йдеться у статті. 

По-перше, пише Стівен Енніс, на російському телебаченні почали показувати набагато більше новин. Зокрема, програма «Вести» телеканалу «Россия-1» раніше тривала близько 45 хвилин, однак від початку української кризи вона триває у середньому 70-75 хвилин. Денна програма новин також триває близько 75 хвилин, із яких регіональним новинам присвячені лише 20.

По-друге, збільшилася кількість політичних ток-шоу, а також регулярність їхнього показу на телебаченні. Під час подій навколо анексії Криму у березні 2014 року гостями цих шоу були винятково прокремлівські діячі, зазначає журналіст. Однак, сьогодні серед запрошених є й проєвропейські активісти, хоча ведучі та гості ставляться до них вороже та саркастично.

По-третє, незважаючи на кількість новинних програм на російському телебаченні, внутрішні проблеми майже не висвітлюються. 

«Нещодавнє дослідження, фінансоване ЄС, показало, що у березні цього року у головному випуску новин телеканалу «Россия-1» понад 35 відсотків ефіру було присвячено Україні, і тільки 1,3 відсотка російським соціальним питанням і сфері охорони здоров’я. Схожою ситуація є й з російським Першим національним телеканалом», – пише журналіст.

Примітним є те, що глядачам подобається увага, яку телебачення приділяє Україні. У період з лютого до вересня 2014 року програми новин були найпопулярнішими серед глядачів, а їхня кількість у середньому зросла. Серед трьох найпопулярніших програм, які російське телебачення показало цього року, були документальний фільм, присвячений 15-й річниці першого президентства Володимира Путіна, військовий парад-святкування 70-ї річниці перемоги у Другій світовій війні та фільм про анексію Криму, пише пан Енніс.

Як повідомлялося на сайті MediaSapiens 30 червня, за результатами дослідження, проведеного КМІС на замовлення ГО «Телекритика», українські ЗМІ втрачають довіру аудиторії майже по всій Україні, крім Західного регіону. На Півдні, Сході та Центрі відсоток тих, хто сказав, що ставлення до українських мас-медіа з початку року у них погіршилось, переважає відсоток тих, у кого воно покращилось. Натомість російські ЗМІ ще більше втрачають довіру, у тому числі й на Сході України. Так, лише 1% опитаних відповіли, що з початку року вони покращили ставлення до російських ЗМІ, у той час як 60% - погіршили, а 28% - не змінили. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
BBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду