На тлі загрози блокування тіктоку користувачі в США масово завантажують китайський клон інстаграму — Xiaohongshu
На тлі загрози блокування тіктоку користувачі в США масово завантажують китайський клон інстаграму — Xiaohongshu
На тлі можливого блокування в США платформи «Тікток» 19 січня інший китайський застосунок — Xiaohongshu — стрімко набирає популярність серед американських користувачів. Про це повідомляє «Межа» з посиланням на TechCrunch.
Зазначається, що Xiaohongshu, відомий в англомовному світі як RedNote і який часто називають «китайським клоном інстаграму», піднявся на перше місце в рейтингу безплатних застосунків у магазині App Store у США. Він також очолює список найбільш завантажуваних додатків у категорії «Соціальні мережі» на iPhone.
Раптовий стрибок завантажень цього застосунку пов’язаний переважно з тим, що користувачі тіктоку активно рекомендують Xiaohongshu як альтернативу на випадок блокування тіктоку у США. Деякі інфлюенсери вже закликають своїх підписників переходити на цю платформу, щоб забезпечити свою присутність у соціальних мережах у разі втрати доступу до тіктоку. В самому тіктоку користувачам раніше рекомендували переходити на інший китайський застосунок — Lemon8.
Xiaohongshu, який був запущений у 2013 році, поєднує в собі елементи Pinterest та Instagram. Він пропонує візуально орієнтований інтерфейс та функції соціального шопінгу. Додаток набув значної популярності під час пандемії COVID-19, особливо серед молоді в Китаї. На сьогодні він має понад 300 млн активних користувачів на місяць, майже 80% з яких — жінки.
Тимчасом, попри зростання популярності, китайське походження Xiaohongshu може привернути увагу регуляторів США, особливо з огляду на поточну геополітичну ситуацію. Американські законодавці та чиновники неодноразово висловлювали занепокоєння щодо впливу китайських технологічних компаній і можливих ризиків для приватності даних та національної безпеки.
Xiaohongshu переважно працює на китайському ринку та поки не демонструє намірів суттєво розширити свою присутність у США. Така непрозорість щодо його діяльності може стати причиною конфліктів з американськими регуляторами в разі подальшого зростання популярності застосунку серед американців.
Примітно, що американські користувачі тіктоку не рекомендують використовувати додатки від найбільшого конкурента TikTok у США — компанії Meta.
Фото: Мusicinfo