Адміністрація Telegram заблокувала понад 15,3 млн груп та каналів у 2024 році
Адміністрація Telegram заблокувала понад 15,3 млн груп та каналів у 2024 році
Telegram заблокував 15 383 034 групи та канали у 2024 році. Про це повідомили у звіті про модерацію месенджера.
«Telegram щодня блокує десятки тисяч груп і каналів і видаляє мільйони вмісту, який порушує його Умови використання, зокрема щодо підбурювання до насильства, поширення матеріалів про насильство над дітьми та торгівлі незаконними товарами», — йдеться у повідомленні.
Зокрема, у 2024 році в меседжері було заблоковано 128 913 спільнот, пов'язаних з тероризмом. Блокування також зазнали 701 902 групи та канали з матеріалами про сексуальне насильство над дітьми.
У звіті зауважили, що виявляти такий контент месенджеру допомагають недержавні організації Internet Watch Foundation, Stichting Offlimits, Canadian Centre for Child Protection та National Center for Missing & Exploited Children.
Нагадаємо, у вересні ми повідомляли про те, що після арешту засновника Telegram Павла Дурова у Франції платформа почала співпрацювати з місцевими правоохоронними органами. Telegram надав інформацію французькій владі в межах розслідувань кіберзлочинів, а згодом запити надійшли й від інших країн, таких як США, Південна Корея та Бельгія.
Згодом Дуров також повідомив, що платформа за запитами влади надаватиме IP-адреси та номери телефонів тих, хто займається нелегальною діяльністю. Компанія внесла відповідні оновлення до умов надання послуг та політики конфіденційності для користувачів по всьому світу. У месенджері також з'явився бот @SearchReport, в який можна поскаржитися на заборонений контент.
Telegram також почав звітувати про кількість розкритих даних користувачів за запитом влади різних країн.
У вересні видання The New York Times проаналізувало понад 3,2 млн повідомлень у телеграмі та з'ясувало, що наркоторгівці, шахраї та білі націоналісти відкрито ведуть бізнес та поширюють образливі висловлювання в цьому месенджері.
У жовтні ми також повідомляли про те, що згідно зі звітом управління ООН з наркотиків і злочинності, телеграм використовують для масштабної незаконної діяльності в Південно-Східній Азії. Зокрема, на платформу переміщують «підпільні ринки даних». За даними аналітиків, зламані дані кредиток, паролі, інструменти для кіберзлочинності, програми для крадіжки даних та інші послуги відкрито продають у телеграм-каналах з «мінімальною модерацією».
Фото: Getty Images