Meta не приєдналася до угоди про регулювання ШІ до повного набуття чинності в ЄС закону про ШІ
Meta не приєдналася до угоди про регулювання ШІ до повного набуття чинності в ЄС закону про ШІ
Компанія Meta Platforms не приєднується до добровільної угоди великих ІТ-компаній та представників Євросоюзу щодо застосування вимог нещодавно прийнятого закону «Про штучний інтелект» у період його повного набуття чинності до 2027 року. Про це повідомив Reuters.
«Ми вітаємо узгоджені правила ЄС і зараз зосереджуємося на нашій роботі з дотримання вимог закону "Про штучний інтелект"», — прокоментував представник Meta і сказав, що компанія може приєднатися до угоди пізніше.
Минулого місяця Європейська комісія заявила, що більшість норм закону «Про штучний інтелект» почнуть застосовуватися з 2 серпня 2026 року.
ЄС прагне встановити стандарти для регулювання галузі штучного інтелекту, що швидко розвивається, водночас не придушуючи інновації в нових технологіях і не ризикуючи передати галузь американським компаніям. Поки закон не набере чинності, компаніям пропонується підписати добровільну угоду щодо штучного інтелекту для виконання основних зобов’язань.
Позиція Meta відрізняється від Microsoft Corp. і Google від Alphabet Inc., які підтвердили через представників, що підпишуть зобов’язання. Компанія вирізняється серед своїх конкурентів, оскільки її модель штучного інтелекту Llama має функції з відкритим кодом, які призначені для перепрофілювання користувачами з відносно незначним контролем розробника за цим. Це може ускладнити дотримання вимог щодо картографування ризиків за допомогою інструментів ШІ, повідомив Bloomberg.
- Читайте також: Meta випустила ШІ-модель Llama 3.1 з відкритим кодом
Оскільки згадувана угода не має обов’язкової сили, компанії не матимуть жодних наслідків за непідписання. Ті, хто це зробить, могли б уникнути потенційних зіткнень з ЄС, який, як відомо, називав і ганьбив технологічні компанії, котрі відкидають його добровільні ініціативи.
Twitter Inc. Ілона Маска, пізніше перейменована на X, у 2023 році вийшла з кола підписантів добровільного Кодексу практики ЄС щодо боротьби з дезінформацією. Єврокомісар Тьєррі Бретон тоді пожартував: «Ви можете бігти, але ви не можете ховатися».
Фото: Meta / Getty Images