Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Користувачів вайберу попередили про атаку зловмисників
Користувачі месенджера «Вайбер» почали отримувати сповіщення про заблоковану спробу входу в їхній акаунт з пристрою Android. Про активність зловмисників повідомили в «Лабораторії цифрової безпеки».
«Користувачі, у яких була налаштована двофакторна автентифікація та вказана пошта для відновлення, отримали сповіщення на електронну скриньку, інші ж отримали його в застосунку "Вайбер"», — ідеться в повідомленні.
Фахівці повідомили, що вайбер використовує технологію end-to-end шифрування. Це означає, що зловмисники не зможуть прочитати архів листувань, якщо зламають акаунт. Однак вони зможуть розсилати шкідливі повідомлення списку контактів від імені жертви.
Відтак порекомендували налаштувати в месенджері двофакторну автентифікацію та вказати при цьому актуальну поштову скриньку. Інструкція з налаштування двофакторної автентифікації у вайбері від «Лабораторії цифрової безпеки» представлені за посиланням.
Окрім цього, порекомендували перевірити відкриті сесії, тобто на яких пристроях користувач залогований у свій акаунт у месенджері. Для цього потрібно зайти в «Параметри», обрати «Обліковий запис», а потім «Компʼютер і планшети». Підозрілі сесії слід завершити.
У компанії Viber Rakuten «Детектору медіа» повідомили, що заблокували спроби шахраїв втрутитися в акаунти користувачів.
«Люди отримали такі повідомлення через активність зловмисників, спрямовану на створення додаткового навантаження на нашу інфраструктуру. Viber виявив цю підозрілу активність і заблокував спроби. Оскільки ми є глобальною платформою з сотнями мільйонів користувачів, такі зловмисницькі спроби є частиною нашої повсякденної роботи і не є чимось новим. Немає причин хвилюватися. Ми постійно вживаємо заходів для виявлення та блокування таких зловмисницьких спроб», — повідомила команда Viber Rakuten.
Детальне пояснення, як не стати жертвою зловмисників у вайбері, читайте в публікації «Viber: як захиститися від шахраїв».
Фото: ілюстративне / Лабораторія цифрової безпеки