Технологічні компанії заявили про намір протидіяти мові ворожнечі у китайських соцмережах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Технологічні компанії заявили про намір протидіяти мові ворожнечі у китайських соцмережах
Дві найбільші китайські інтернет-компанії Tencent і NetEase заявили, що займатимуться придушенням «екстремального націоналізму» в мережі, маючи на увазі протидію поширенню мови ворожнечі у соцмережах. Про це повідомило The Guardian.
Минулого тижня у Китаї зааршетували безробітного чоловіка на прізвище Чжоу за те, що він поранив японську матір і дитину на автобусній зупинці біля японської школи в Сучжоу, місті на сході країни. Китаянка Ху Юпін втрутилася у конфлікт, щоб захистити японців. Вона померла внаслідок завданого Чжоу ножових поранень.
У соцмережах Ху Юпін хвалили за її героїзм і хоробрість. На посольстві Японії в Китаї приспустили японський прапор, однак в інших колах поширювалася «крайня націоналістична реакція», - повідомило видання.
Компанія Tencent, яка володіє месенджером WeChat, заявила, що інцидент у провінції Цзянсу «привернув увагу громадськості» і що «деякі користувачі мережі підбурили протистояння між Китаєм і Японією та спровокували крайній націоналізм».
Соцмережа Weibo, в якої 588 мільйонами активних користувачів щомісяця, і яка схожа на американську соцмережу Х, повідомила, що після нападу з ножем деякі користувачі «опублікували екстремальні зауваження, які підбурюють націоналістичні настрої, пропагують групову ненависть і навіть підбадьорюють злочинну поведінку в ім’я патріотизму».
Платформа для коротких відео Douyin, яка конкурує із TikTok, заявила, що розслідуватиме «екстремальну ксенофобію», яка з’явилася в певних акаунтах, включаючи припущення про шпигунів, які пов’язані з японськими школами в Китаї.
Weibo заявила, що видалила 759 фрагментів незаконного контенту, а Tencent заявила, що розглянула 836 публікацій, які, на її думку, порушували її правила. Обидві платформи заблокували кілька облікових записів.
Націоналістичні настрої, які часто виражаються як ненависть до Японії, процвітають в останні роки в китайському Інтернеті, який ретельно контролюється, без втручання влади чи інтернет-компаній, які швидко піддають цензурі будь-який контент, який сприймається як такий, що критикує офіційні наративи уряду.
Відео, які висміюють японські школи, користуються особливою популярністю, в одній сценці в Інтернеті показано, як китайські школярі борються з японськими педагогами-расистами.
"Japanese schools" in China have long been a target of nationalist ire. The school bus stabbings that injured two Japanese nationals follow viral skits that depict Japanese schools as using racist slurs against local Chinese and celebrate violent action taken in response: pic.twitter.com/Z8MyMzCqiS
— Alexander Boyd (@alexludoboyd) June 26, 2024
Китайська влада заявила, що напад з ножем, який стався через два тижні після того, як четверо американських педагогів були поранені під час відвідування парку в північно-східній провінції Цзілінь, був поодиноким інцидентом.
Проте низка користувачів соціальних мереж після нападу в Сучжоу самі пишуть про зв’язок між ксенофобією в Інтернеті та реальними нападами. «Випадкові напади трапляються випадково, але ксенофобні відео в соціальних мережах, які розпалюють ненависть до звичайних людей і компаній, повинні бути взяті під контроль», — написав один з користувачів Weibo, повідомио China Digital Times.
Окремі користувачі висловлюють незадоволення із наміром інтернет-компаній боротися з антияпонським контентом. Один з користувачів NetEase звинуватив платформу в тому, що вона є «ворогом китайців».
- Читайте також: У Китаї створили комуністичний ШІ-чатбот
Фото: соцмережа Weibo / Getty Images