Американський магнат у сфері нерухомості подав заявку на придбання TikTok, — Bloomberg
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Американський магнат у сфері нерухомості подав заявку на придбання TikTok, — Bloomberg
Американський бізнесмен Френк МакКорт, магнат у сфері нерухомості, який має амбіції щодо покращення інтернету, заявив, що планує створити консорціум для участі в тендері на активи платформи TikTok у США. Про це повідомляє агентство Bloomberg.
«Колишній власник бейсбольної компанди Los Angeles Dodgers і виконавчий директор інвестиційної компанії McCourt Global є малоймовірним претендентом на платформу, що належить китайській ByteDance Ltd. Американські активи TikTok оцінюються аналітиками Bloomberg Intelligence у 35–40 мільярдів доларів», — зазначає агентство.
Рішення президента США Джо Байдена змусити китайську материнську компанію ByteDance або продати застосунок TikTok у США, або зіткнутися з його забороною, надихнуло цілу низку персонажів на обговорення потенційних пропозицій, пише Bloomberg. Так, ексміністр фінансів США Стів Мнучін заявив, що він «дуже зацікавлений» у застосунку, а Ерік Шмідт, колишній виконавчий директор Google, повідомив, що він також розглядав можливість участі в тендері.
Компанія ByteDance, яка наразі оскаржує закон США в суді, заявила, що не має наміру продавати цей актив.
МакКорт, який у 2012 році продав Dodgers приблизно за 2 млрд доларів, останнім часом намагається відновити соціальні медіа за допомогою ініціативи Project Liberty. Група, публічно оголошена у 2021 році, має на меті поборотися з Meta Platforms Inc. та іншими інтернет-гігантами. Цього року МакКорт виділив 500 млн доларів на цю ініціативу.
«Ми розглядаємо це потенційне придбання як неймовірну можливість каталізувати альтернативу нинішній технологічній моделі, яка колонізувала інтернет», — сказав МакКорт. Мета полягає в тому, щоб перевести TikTok на протокол з відкритим вихідним кодом і дати американським користувачам більше контролю над своєю інформацією.
Наразі не зрозуміло, чи отримав проєкт якесь фінансування.
Нагадаємо, компанія TikTok та її китайська материнська компанія ByteDance подали позов до федерального суду США, щоб заблокувати закон, підписаний президентом Джо Байденом, за яким однойменний застосунок для коротких відео буде заборонено у США в разі, якщо китайці не продадуть свою власність.
Як ми повідомляли раніше, через занепокоєння законодавців США, що Китай може отримати доступ до даних про американців або шпигувати за ними за допомогою програми, закон був прийнятий переважною більшістю в Конгресі всього через кілька тижнів після подання. Президент США Джо Байден підписав закон про заборону тіктоку 24 квітня.
Закон забороняє онлайн-магазинам пропонувати завантаження тіктоку та послуги інтернет-хостингу для доступу до нього, у разі якщо ByteDance не відмовиться від нього до 19 січня 2025 року.
Фото: Getty Images