Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн не виключає заборону тіктоку в ЄС
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн не виключає заборону тіктоку в ЄС
Заборона платформи «ТікТок» на території Європейського Союзу є можливою. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 29 квітня під час дебатів у нідерландському місті Маастрихт за участі провідних кандидатів від партій на цьогорічних виборах до Єврокомісії, повідомило видання Politico.
«Це не виключено», — сказала фон дер Ляєн після того, як модератор згадав про Сполучені Штати, де минулого тижня ухвалили закон про заборону тіктоку в разі, якщо китайська компанія ByteDance відмовиться від продажу платформи.
Урсула фон дер Ляєн додала, що Єврокомісія була «першою установою в усьому світі, яка заборонила тікток на наших корпоративних телефонах».
У своїй публікації Politico зазначає, що інші учасники дебатів були більш стриманими у своїх прогнозах щодо тіктоку на території Євросоюзу. Зокрема, головна кандидатка від ліберальної партії ALDE Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн сказала, що ми повинні побачити, «що там відбувається», коли йдеться про тікток.
Нагадаємо, TikTok призупинив програму винагород TikTok Lite у Європейському Союзі після зауважень регуляторів.
Це відбулося після того, як Європейська Комісія 22 квітня оголосила, що може накласти штрафи і примусово призупинити програму через побоювання, що ця функція може викликати залежність, заохочуючи користувачів більше взаємодіяти з платформою.
Попередження регуляторів відбулося тому, що компанія не надала звіту про оцінку ризиків та заходів для їх зменшення. Ненадання такого звіту може призвести до штрафів у розмірі до 1% глобального річного доходу TikTok і «періодичних штрафів» до 5% середнього щоденного доходу TikTok, повідомила раніше Єврокомісія.
TikTok також можуть додатково оштрафувати до 6% від загального річного доходу, якщо буде встановлено, що згадувана платформа порушує вимоги закону про цифрові послуги.
Рішення призупинити програму в ЄС TikTok ухвалив у той момент, коли у США президент Джо Байден підписав законопроєкт, який може призвести до повної заборони застосунку в разі, якщо не буде продана китайська частка.
Крім цього, у квітні цього року Європейська комісія відкрила друге офіційне розслідування щодо TikTok через можливе порушення закону про цифрові послуги.
Читайте також:
Фото: Ursula von der Leyen / твітер