Компанія Telegram отримала від української влади перелік «потенційно проблемних» каналів і тепер їх аналізує. Про це представник платформи Ремі Вонг розповів у коментарі NV.
«Наразі ми вивчаємо його [перелік] та будемо вживати заходів проти будь-якого контенту, який порушує умови надання послуг Telegram», — наголосив Вонг.
Водночас він не уточнив, хто саме надав цей список та які конкретно канали входять до нього.
При цьому представник компанії зауважив, що телеграм є безпечним месенджером для українців та користувачів в інших країнах світу.
«Telegram був спеціально створений для захисту користувачів від російського стеження. Наші додатки мають відкритий вихідний код, а протокол шифрування повністю задокументований, тому будь-який дослідник може самостійно перевірити його цілісність і реалізацію», — заявив він.
Дискусія про ризики використання платформи точиться серед українських експертів не перший рік, зауважує NV, але вона вийшла на інший, уже загальнонаціональний рівень після минулорічних заяв секретаря РНБО Олексія Данілова. Зокрема, він назвав телеграм «дуже небезпечним та вразливим», а також розкритикував анонімність каналів на платформі.
Видання нагадує, що про цей месенджер нещодавно висловився й представник ГУР Андрій Юсов, який наголосив, що загрози від телеграму цілком реальні. За його словами, сьогодні йдеться не про окремих користувачів або окремі медіа, які представлені на платформі. «Питання до самої платформи. Вона містить у собі цілу низку загроз для інформаційної й не тільки інформаційної безпеки у нашій країні», — повідомив Юсов.
Нагадаємо, що за інформацією американського видання The Washington Post, навіть самі російські пропагандисти визнали телеграм-канали «найперспективнішим способом для просування дезінформації» в Україні.
За даними The Washington Post, із січня 2023 року російські «фабрики тролів» продукували тисячі коментарів та сфабрикованих дописів в українському сегменті соцмереж, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні. Російські політтехнологи в рамках масштабної кампанії з дезінформації радили розвивати мережу телеграм-каналів у поєднанні з іншими соцмережами як найефективніший спосіб проникнення в медіапростір України. Про це свідчать дані кремлівських документів, які виданню надала європейська розвідувальна служба.
Фото: gettyimages