В Україні в соцмережах запустили віртуальний прайд
Науково-популярний ресурс «Гендер в деталях» запустив віртуальний прайд. Флешмоб на підтримку рівних громадянських прав людей спільноти ЛГБТІК+ триватиме до 30 червня. Його метою, зокрема, є видимість представників спільноти й нагадування про те, що права людини завжди на часі.
«В Україні вже близько 10 років проводять прайди в Києві та інших містах. Марш вулицями міста є важливою правозахисною подією, яка додає видимості ЛГБТ+-спільноті та гуртує її союзників і союзниць. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну проведення публічних акцій і протестів стало неможливим на вулицях міст», — ідеться у повідомленні на фейсбук-сторінці проєкту.
Для участі у віртуальному прайді автори ініціативи пропонують викладати в соцмережі дописи на важливу й актуальну для ЛГБТ-людей тему з гештегом #віртуальний_прайд. Ідеться про світлини з прайдів попередніх років, історії про рух ЛГБТІК+ в Україні й світі, просвітницькі матеріали тощо.
Сам «Гендер в деталях» почав серію публікацій про форми дискримінації представників ЛГБТІКплюс-спільноти.
Правозахисна ГО «Точка опори ЮА / Fulcrum UA» поширила заклик про віртуальний прайд на своїй інстаграм-сторінці. У дописі активісти просять учасників флешмобу публікувати заклики та звернення до депутатів щодо підтримки законопроєкту №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».
«Попри те, що консервативні політики маніпулюють «традиційними» та релігійними цінностями, вириваючи окремі фрази законопроєкту з контексту і спонукаючи місцеві ради приймати звернення «проти ЛГБТ», ми віримо, що людей, які підтримують свободу і рівність усіх людей, в Україні більше», — йдеться у повідомленні.
На заклик до медіа та бізнесів долучитися до флешмобу наразі відгукнулися мережа магазинів Comfy, «Телеканал Київ» та компанія з виробництва відеоконтенту Starlight Media.
Нагадаємо, у червні на «Громадському радіо» та в ефірі кількох регіональних радіостанцій стартувала «Програма #5488», у межах якої висвітлюватимуть різноманітні форми дискримінації прав у суспільстві.
Фото: Гендер в деталях / фейсбук, Точка опори ЮА / інстаграм, Satrlight.media / інстаграм