YouTube став основним каналом дезінформації – фактчекери

YouTube став основним каналом дезінформації – фактчекери

19:58,
12 Січня 2022
2596

YouTube став основним каналом дезінформації – фактчекери

19:58,
12 Січня 2022
2596
YouTube став основним каналом дезінформації – фактчекери
YouTube став основним каналом дезінформації – фактчекери
Автори:
Керівництво платформи заспокоює: «Фейки – це лише 1% від усіх переглядів».

Міжнародні фактчекери заявляють, що YouTube став одним із основних каналів дезінформації. «Це викликає значне занепокоєння», – зазначають представники 80 організацій у відкритому листі до гендиректорки YouTube С'юзан Войчицькі.

Серед підписантів такі організації з протидії дезінформації, як Full Fact у Великобританії, The Washington Post Fact Checker, іспанська фундація Maldita, India Today.

Вони вимагають, аби YouTube вжив жорсткіших заходів проти таких небезпечних кампаній, як заклики антивакцинаторів та дезінформація про вибори. Як наголошується, у розміщеному відеоконтенті вже пропонують фейкові ліки проти Covid-19 чи онкозахворювань.

Також, як акцентується, YouTube дозволяє використовувати свою платформу для маніпуляцій та експлуатації чи фейкових зборів коштів.

Такий контент став вразливим для кількох країн, особливо неангломовних, зазначають у зверненні.

«У Бразилії платформа використовувалася для посилення ненависті проти вразливих груп, охоплюючи десятки тисяч користувачів, – йдеться у листі. –На Філіппінах поширено фейковий контент, […] що заперечує порушення прав людини та корупцію в роки військового стану чи відбілює репутацію сина покійного диктатора, одного з кандидатів на виборах 2022 року. На Тайвані останні вибори були затьмарені необґрунтованими звинуваченнями у шахрайстві. Увесь світ був свідком наслідків дезінформації, коли жорстокий натовп напав на Капітолій США…».

На думку фактчекерів, хоча останнім часом компанія й зробила певні кроки, щоб спробувати вирішити проблему дезінформації, ці зусилля не працюють. До того ж, YouTube не надав якісних даних, щоб підтвердити ефективність цих заходів.

Замість видалення дезінформації YouTube має від початку ретельніше перевіряти контент, вважають фактчекери. Це, зокрема, викриття чи спростування фейків, нові обмеження для каналів, що поширюють неправдиві факти тощо. Також важлива прозора політика модерації контенту та незалежні дослідження щодо поширення дезінформації.

«Ми сподіваємося, що ви поміркуєте про реалізацію цих ідей для суспільного блага та зробите YouTube платформою, яка справді робить все можливе для запобігання дезінформації», – йдеться у листі.

Пропозиції фактчекерів журналістам The Guardian прокоментувала речниця YouTube Єлена Ернандес. За її словами, компанія інвестувала «значні кошти» для протидії дезінформації. Наприклад, платформа сприяє тому, щоб користувачі підписувалися на контент, що заслуговує на увагу, зменшує поширення граничної дезінформації та вилучає відео порушників політики YouTube.

«Ми досягли значного прогресу, утримуючи споживання дезінформації на межі значно нижче 1% усіх переглядів на YouTube. І лише близько 0,21% усіх переглядів припадає на суперечливий вміст, який ми пізніше видаляємо», – відзначила пані Ернандес.

Також вона додала: «Ми завжди шукаємо ефективні шляхи вдосконалення та будемо продовжувати зміцнювати нашу роботу зі спільнотою перевірки фактів». 

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації співпрацює з Google  щодо контенту і рекомендацій українських YouTube-каналів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду