Дуров застеріг від надмірного інформаційного споживання «нерелевантного контенту»: це заважає бути креативними
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дуров застеріг від надмірного інформаційного споживання «нерелевантного контенту»: це заважає бути креативними
Засновник месенджера Telegram Павло Дуров у своєму дописі застеріг від надмірного споживання цифрового контенту, який не стосується щоденних проблем. На його думку, на глибокому рівні мозок не здатен відрізнити вигадку від реальності.
Тому, якщо багато споживати нерелевантного контенту, мозок не матиме ресурсів, аби розв’язувати проблеми насущні.
Щоб бути творчими та креативними, він вважає, слід уважно стежити за своїм інформаційним споживанням і уникати контенту, який не несе чогось корисного або надмірно відвертає увагу від тих питань, над якими нам справді хочеться задуматись.
«Розум – наш найпотужніший інструмент. Нічого такого не можна зробити. Згідно з численними дослідженнями, він активно породжує нові ідеї, навіть коли ми відпочиваємо або нічого не робимо. Часто ми можемо знайти розв'язання складних проблем просто після повноцінного сну.
Так само як наш фізичний стан залежить від того, чим ми годуємо своє тіло, наш психічний стан залежить від якості інформації, яку ми подаємо до нашого мозку. Якщо ми живимо наш мозок реальними даними, які дозволяють йому розв'язувати фундаментальні проблеми, він оброблятиме ці дані у фоновому режимі й придумуватиме несподівані рішення.
На жаль, більшість людей вважають за краще годувати свій розум не фактами з реального життя, які дозволяють нам змінити світ, а випадковими серіями Netflix або відео з TikTok. На глибокому рівні наш мозок не може відрізнити фантастику від реальності, тому велика кількість цифрових розваг утримує нашу підсвідомість зайнятою розв'язанням проблем, яких не існує.
Щоб бути творчими та продуктивними, ми повинні спочатку очистити наш розум від липкого бруду нерелевантного контенту, яким "алгоритми рекомендацій" щоденно заповнюють його. Якщо ми хочемо повернути собі творчу свободу, ми повинні спочатку повернути контроль над своїм розумом», – написав він.
Нагадаємо, що месенджер Telegram запустив низку нових функцій: відеотрансляції на необмежену аудиторію в групах і каналах, редагування повідомлень під час пересилання, перехід між непрочитаними публікаціями в каналах, лічильник непрочитаних коментарів, стікери та анімовані емодзі.
Фото: Flickr