Це не хакерська атака. Як у Facebook пояснили витік даних користувачів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Це не хакерська атака. Як у Facebook пояснили витік даних користувачів
За даними компанії Facebook, витік даних 533 мільйонів користувачів соціальної мережі стався не внаслідок хакерської атаки, а через так званий вебскрпінг. У компанії певні, що сторонні люди отримали інформацію про користувачів через вилучення даних за допомогою функцій швидкого пошуку користувачів через списки контактів. Про це пише Укрінформ з посиланням на блог соцмережі.
Також у Facebook запевняють, що йдеться про витік даних, які були актуальні до вересня 2019 року. У компанії наголошують, що серед даних, які «витекли», не було фінансової інформації користувачів, чи даних про здоров’я та паролів.
«Коли нам стало відомо про те, як зловмисники використовували цю функцію (вебскрапінг – ред.) у 2019 році, ми внесли зміни до імпортера контактів. Попередня функція дозволяла їм отримувати набір профілів користувачів й обмежений набір інформації про користувачів, включеної до їх загальнодоступних профілів», — пояснили у Facebook.
Нагадаємо, на хакерському форумі у вільний доступ виклали особисті дані більш ніж 533 млн користувачів Facebook, в тому числі номери телефонів, біографічні дані та адреси електронної пошти.
Найбільше від «зливу» даних постраждали користувачі зі США (більше 32 млн), Великої Британії (11 млн) і Індії (6 млн). В цілому витік торкнувся користувачів зі 106 країн.
За даними експерта з кібербезпеки Synack Дейва Уокера, у мережі з’явилися дані засновника компанії Facebook Марка Цукерберга. Зокрема, у доступі є номер його телефону, інформація про шлюб, дату народження, місцезнаходження.
Фото: flickr