Через вразливість соцмережі Clubhouse влада Китаю могла отримувати дані користувачів
Через вразливість соцмережі Clubhouse влада Китаю могла отримувати дані користувачів
Влада Китаю теоретично могла мати доступ до даних та можливо до персональних розмов користувачів соціальної мережі Clubhouse. Про це свідчать дані фахівців Stanford Internet Observatory (SIO), які виявили вразливість в роботі соцмережі, — пише видання The Verge.
Повідомляється, що компанія Agora Inc, яка надавала сервери для роботи соцмережі, має китайське коріння. Дослідники SIO встановили, що аудіо надсилається на «сервери, керовані китайськими структурами, і розподіляються по всьому світу». Через те, що компанія Agora може мати доступ до аудіопотоків, дослідники припускають, що влада Китаю може змусити компанію передавати дані та повідомлення задля національної безпеки.
У компанії Clubhouse планують розібратися в ситуації та обіцяють ретельніше шифрувати дані.
Натомість у компанії Agora пояснили, що зберігають аудіо або метадані користувачів лише для контролю якості мережі та виставлення рахунків своїм клієнтам. Також додали, що поки аудіо зберігається на серверах у США, китайський уряд не зможе отримати доступ до даних.
Як вже повідомляв Media Sapiens, поки у світі додаток набуває популярності, в Китаї його вже навіть встигли заборонити, проте деяким користувачам вдалося обійти блокування.
Нагадаємо, соціальну мережу Clubhouse, в якій користувачі можуть спілкуватися голосом, запустили весною 2020 року. Наразі додаток працює лише на iOS. Популярною соцмережа стала після того, як в ній зареєструвалися Ілон Маск і Марк Цукерберг. Однак для того, аби отримати доступу в Clubhouse — потрібно мати запрошення.
Нещодавно у соціальній мережі через скарги користувачів заблокували російського пропагандиста Володимира Соловйова.
Фото: BBC