У Facebook створили сторінку, де виявлятимуть «фейкові» мітинги

У Facebook створили сторінку, де виявлятимуть «фейкові» мітинги

11:45,
5 Листопада 2019
3532

У Facebook створили сторінку, де виявлятимуть «фейкові» мітинги

11:45,
5 Листопада 2019
3532
У Facebook створили сторінку, де виявлятимуть «фейкові» мітинги
У Facebook створили сторінку, де виявлятимуть «фейкові» мітинги
Новостворена сторінка призначена для обміну інформацією по темі мітингів, які можуть бути кимось проплачені. Надіслати модераторам скаргу може будь-хто.

Проплачені мітинги постійно використовуються багатьма людьми «для вирішення своїх питань». Про це на своїй сторінці у Facebook написав лідер політичної партії «Демократична Сокира» Антон Швець. За його словами, такі мітинги дискредитують і звичайні протестні акції, і у ЗМІ про певні мітинги інформацію можуть подавати недостовірно.

«Правильний» ракурс, «правильні» заголовки, і готово. Так не повинно бути. Проплачені мітингарі — «рак», який завдає шкоди українському громадянському суспільству, нормальному українському бізнесу. З цим треба боротися», — зауважив він і оголосив про створення фейсбук-сторінки Тітуш.ком, яка призначена для обміну інформацією по темі мітингів, які можуть бути кимось проплачені.

Він закликав заходити на сторінку, писати туди свої скарги. Їх розглянуть та оприлюднять інформацію про «фейкові» мітинги або про окремих мітингарів, додав пан Швець.

У коментарі для MediaSapiens він пояснив, що ідея створення такої платформи виникла після звинувачень голови Офісу Президента України Андрія Богдана та лідера фракції «Слуга Народу» Давида Арахамії у нібито «проплаченості» мітингів «Ні капітуляції».

«У нас в країні дійсно дивовижна ситуація: проплачених мітингів купа, реакції, як правило, ніякої. Нашу заяву по проплачених мітингах Святаша генеральний прокурор намагається ігнорувати (колишнього нардепа Дмитра Святаша правоохоронці підозрюють, зокрема, у незаконному заволодінні коштами, а активісти звинувачують його в організації проплачених мітингів — MS). Здається, реалізація такого механізму назріла», — коментує він.

Вести онлайн-групу будуть активісти, додає блогер та лідер партії.

Як будуть відрізняти «фейкові» мітинги від звичайних? Як правило, мітинг за участю бюджетників або проплачених учасників дуже просто розпізнати, переконаний він.

«Поведінка учасників, їхні розмови і формат спілкування з журналістами, тези і плакати, одяг і обличчя, розгін по сайтах-«сміттєвих бачках» новин про «мітинг» і висвітлення у телевізорі — непрямих ознак вистачає. Однак основна ознака — це наявність тих самих «десятників» або «сотників»: організаторів, яких мало, і які повинні стати відомими. Ось саме вони — «залізна» ознака», — додає Антон Швець.

Нагадаємо, раніше у партії «Голос» створили фейсбук-групу для боротьби з фейками про політисилу.

Також раніше ми писали, як телеканали висвітлювали протести «Ні капітуляції» у Києві та інших містах України.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду