Цукерберг назвав вплив фейкових новин у Facebook на результати виборів божевіллям

Цукерберг назвав вплив фейкових новин у Facebook на результати виборів божевіллям

12:30,
11 Листопада 2016
3191

Цукерберг назвав вплив фейкових новин у Facebook на результати виборів божевіллям

12:30,
11 Листопада 2016
3191
Цукерберг назвав вплив фейкових новин у Facebook на результати виборів божевіллям
Цукерберг назвав вплив фейкових новин у Facebook на результати виборів божевіллям
Автори:
Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг відповів на звинувачення в тому, що розповсюдження фейкових новин через стрічку Facebook вплинуло на перемогу Дональда Трампа на виборах президента США.

«Я думаю, те, що фейкові новини на Фейсбуці, які складають дуже невеликий відсоток від всього контенту, могли вплинути на вибори - це досить божевільна ідея. Виборці приймали рішення, ґрунтуючись на своєму життєвому досвіді», - прокоментував Марк Цукерберг. Він також зазначив, що критика компанії - в першу чергу одна зі спроб якось звикнути до перемоги Трампа на виборах.

Раніше видання The Next Web опублікувало колонку, в якій йшлося про те, як алгоритми та інструменти соцмережі розділили людей на два табори, які майже не перетинаються. Таким чином, прихильники кандидатки від демократів не уявляли, наскільки сильну підтримку отримав республіканський кандидат, і навпаки.

В іншій колонці на Mashable автор вказує на те, що алгоритм соцмережі виявився повним провалом, тому стрічку Facebook варто повністю знищити і зробити «з нуля». «Facebook - це відстій в ролі каналу для поширення новин. Він особливо погано працював у цьому році, коли дезінформація стала візитною карткою успішної президентської кампанії, яка розколола націю навпіл. Щоб зберегти обличчя, соціальна мережа має демонтувати свою новинну стрічку та почати заново, з інструментами, які інакше працюватимуть зі ЗМІ, або ж взагалі заборонять їх (ЗМІ в соцмережі - MS)», - написав автор колонки, заступник голови відділу технологій Mashable Деймон Берес.

На його думку, проблема з фейками у Facebook полягає в провокуванні ненависті. Натхнені новинами про провини Гілларі Клінтон, читачі подібних вигаданих новин йшли голосувати за Трампа, вважає Берес.

Інший журналіст, Макс Рід з New York Magazine, також вважає, що соцмережа Facebook допомогла Дональду Трампу перемогти на виборах.  Соцмережа не змогла налаштувати свої алгоритми та вирішити проблему обробки фейковий новин. «Хоча вигадані новини є і на інших платформах, обсяг трафіку, що проходить через Фейсбук, настільки великий, що завдяки йому утворюються цілі бізнес-підприємства», - пише Рід. Він посилається на приклад, коли школярі з Македонії зуміли налагодити бізнес, створюючи фейкові новини про вибори.

Викривати ці фейки марно, пише Рід: алгоритми Фейсбуку влаштовані так, що нові вигадані новини завжди знайдуть свою аудиторію, а ось читати спростування людям нецікаво, тому вони просто не потраплять у їхні стрічки. 

Як писав MediaSapiens,  медіаексперти закликали соцмережу визнати свою відповідальність, як одного з найбільших каналів поширення контенту, в тому числі новинного, та залучати живих людей в якості редакторів для формування новинної стрічки, замість того, аби покладатися виключно на алгоритм.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
AP Photo
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду