З України вели вкрай популярну фейсбук-групу, яка агітувала за Трампа. Її заблокували
З України вели вкрай популярну фейсбук-групу, яка агітувала за Трампа. Її заблокували
Про це повідомляє сайт Popular Information. Група «Я люблю Америку» мала 1,1 млн підписників. Десять її менеджерів — з України. Також по одному редактору було з Казахстану, Франції і США.
«Веб-сайт, який раніше був прив’язаний до цієї фейсбук-сторінки, зареєстрований на Андрія Зюзікова — онлайн-стратега з Одеси… І якщо у 2017 році ця сторінка фокусувалася на патріотизмі, то в останні місяці вона почала активно просувати пропагандистські дописи за Трампа», — пише видання.
Крім того, ці меми були паралельно опубліковані на інших сторінках, які підтримують президента США Дональда Трампа. Одна з них — «Боже благословення Дональду та Меланії Трамп, Боже благословення Америці». Всі ці сторінки були створені за останні декілька місяців і велися менеджерами з України.
«Сторінка «Я люблю Америку» — лише верхівка айсберга. Існує складна мережа сторінок Facebook, якими керують люди в Україні, і які збирають велику аудиторію, публікуючи меми про патріотизм, Ісуса та милих собак. Зараз ці сторінки використовуються для перенаправлення широкої аудиторії у русло пропаганди за Трампа. Ці сторінки також активні в соціальній мережі Instagram, яка належить Facebook», — повідомляє видання.
Воно також виявило, що ця мережа сторінок транслювала меседжі, які поширювалися свого часу російським «Агентством інтернет-досліджень» (IRA) — «фабрикою тролів» з Санкт-Петербурга.
Взаємодія користувачів з контентом групи «Я люблю Америку» була більшою, за топові американські ЗМІ: USA Today, Los Angeles Times, Buzzfeed News. Це дані Crowdtangle — компанії з соціальної аналітики, що належить Facebook
Компанія Facebook спочатку відповіла Popular Information, що зазначені групи не порушують її правил і не є «скоординованою неправдивою поведінкою». Утім після виходу статті групу усе ж заблокували, посилаючись на порушення правил щодо спаму та фальшивих облікових записів, пише Washington Post.
Нагадаємо, нещодавно Facebook видалила в Україні 168 акаунтів, 149 сторінок та 79 груп, які мали близько 4,2 млн фоловерів. Сторінки і групи керувалися фейковими акаунтами, а імена постійно змінювалися. Серед видалених найбільшу кількість підписників мали сторінки інтернет-видань Znaj.ua, Politeka та Hyser. Ці видання часто поширюють неперевірену інформацію з клікбейтними заголовками.