«Економічно невигідно»: цинічне виправдання з приводу пожеж у Сибіру стало популярним мемом
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Економічно невигідно»: цинічне виправдання з приводу пожеж у Сибіру стало популярним мемом
Одна з найголовніших тем останніх тижнів в Росії — пожежі в Сибіру. До кінця липня площа палаючого лісу перевищила 3 мільйони гектарів, а багато міст огорнуті смогом, через що місцевим жителям важко дихати, а у лісах гине флора і фауна.
Попри величезні масштаби лісових пожеж, упродовж довгого часу МНС та регіональні органи влади не проводили дій по гасінню лісу. Мовляв, боротися з такими пожежами «економічно невигідно», бо на зазначених землях нібито немає загрози людям і інфраструктурі. Пізніше губернатор Красноярського краю Олександр Ус взагалі назвав ідею гасити ліс «безглуздою і навіть шкідливою». Такі заяви та бездіяльність влади шокували багатьох людей.
Тільки того, як ввели режим надзвичайного в п'яти регіонах, коли провели масштабний флешмоб із закликом врятувати ліс, до якого приєдналися знаменитості, такі як Леонардо Дікапріо, з пожежами почали боротися. Згодом допомогу у гасінні пожеж Росії запропонував президент США Дональд Трамп.
Видання The Bell наводить офіційні дані авіалісохорони, згідно з якими вже згоріло майже 3 млн гектарів лісів. Загалом сумарна площа випалених лісів відповідає площі всього Криму і ненабагато менше площі Московської області.
У виданні нагадали, що петиція про введення режиму НС по лісових пожеж на всій території Сибіру і початку активного гасіння за п'ять днів набрала більше 400 000 підписів. У коментарях на дим скаржаться жителі міст, віддалених від вогнищ пожеж майже на 1000 км.
Пожежі все ж почали гасити, але цинічне виправдання про «економічну недоцільність» це робити користувачі соцмереж добре запам’ятали та почали реагувати на таке висловлювання мемами. Адже, за словами багатьох користувачів, ці слова вкотре продемонстрували, наскільки владі «все одно на природу та мешканців Сибіру, які задихаються».
Деякі користувачі запропонували поєднувати фразу, як у класичному флешмобі «достав якесь слово до назви фільму»:
Нагадаємо, раніше у Росії за неповагу до влади через пост у соцмережі оштрафували активіста.