Соцмережа Gab пішла в офлайн після стрілянини в Піттсбурзі
Gab.com створювалася як альтернатива Twitter. Вона також відома як майданчик для правих активістів у США, пише BBC. В сервісі не було чіткої політики щодо мови ворожнечі чи неприйнятних висловлювань. Користувачам пропонували самостійно позначати той контент, який вони вважають образливим. Тому він дуже швидко став популярним серед «правих».
27 жовтня один з користувачів Gab.com Роберт Бауерс влаштував стрілянину в синагозі «Древо життя», внаслідок якої загинуло 11 людей. В своєму профілі на Gab чоловік викладав фото зі зброєю, а останній зі своїх дописів зробив за кілька годин до нападу на синагогу.
Наступного дня після стрілянини провайдер GoDaddy Inc, який обслуговував Gab.com, дав сайту 24 години, аби знайти собі іншого партнера. Водночас інші провайдери PayPal Holdings Inc, Stripe Inc та Joynet Inc почали блокувати соцмережу.
Засновник Gab.com Ендрю Торба (Andrew Torba) назвав це «нападом на свободу слова». В профілі соцмережі на Twitter керівництво пообіцяло зробити усе можливе, аби запустити її знову в онлайн. Але засновник соцмережі попередив, що Gab може бути недоступним ще кілька тижнів.
Водночас додатки Gab.com в App Store та Google Play заблоковані ще з 2016 року саме через мову ворожнечі на платформі.