Після стрілянини в школі Паркленду у Twitter активізувалися російські боти

Після стрілянини в школі Паркленду у Twitter активізувалися російські боти

15:15,
19 Лютого 2018
2376

Після стрілянини в школі Паркленду у Twitter активізувалися російські боти

15:15,
19 Лютого 2018
2376
Після стрілянини в школі Паркленду у Twitter активізувалися російські боти
Після стрілянини в школі Паркленду у Twitter активізувалися російські боти
Автори:
Після стрілянини в одній зі шкіл Паркленду, штат Флорида, в мережі Twitter почали активно з’являтися дописи від російських тролів та ботів.

Як пише Wired, сайт Hamilton 68, який відстежує російську пропаганду в Twitter, зафіксував активність серед акаунтів, які раніше були відзначені розробниками сайту як поширювачі пропаганди. Серед профілів, які внесені в базу Hamilton 68, є й боти, і «тролі», й офіційні аканути російських відомст, наприклад МЗС Росії.

За перші 24 години після стрілянини в Паркленді, серед топ-тем, на які писали боти, були стрілянина в школі, контроль над зброєю, середня школа, школа Флориди, американська Національна стрілецька асоціація. А серед хештегів найбільше використовували «Parkland» (Паркленд), «guncontrol» (контроль над зброєю), «guncontrolnow» (контроль над зброєю негайно).

Сайт Botcheck.me, який був створений дваома студентами Берклі, також відстежує поширення пропаганди в Twitter.  В його базі - близько 1600 акаунтів, однак не усі вони саме проросійські. Еш Бхат (Ash Bhat), один із творців проекту Botcheck.me, стверджує, що боти здатні швидко реагувати на останні новини, оскільки вони контролюються людьми. За його словами, мережі ботів можуть швидко розкрутити хештеги, й як тільки їх підхоплюють реальні користувачі, Twitter складно відстежувати їх та запобігати можливим маніпуляціям. В інших випадках боти використовують вже існуючі хештеги та теми, аби підсилити певні повідомлення або скерувати їх у потрібне їм русло.

Брет Шефер (Bret Schafer), аналітик з Альянсу забезпечення демократії (Alliance for Securing Democracy) пояснює, що боти транслюють повідомлення як за запровадження контролю над зброєю, так і проти. Таким чином вони намагаються посіяти хаос та розбрат як серед тих, хто виступає проти контролю, так і серед тих, хто його підтримує. З іншого боку, використання популярних у Twitter хештегів може використовуватися для привернення уваги аудиторії, після чого читачам будуть нав’язуватися інші пости, з пропагандистським підтекстом. «Простіше кажучи, це наживка», - вважає Брет Шефер.

Нагадаємо, Twitter нещодавно вирішила повідомляти користувачам, чи бачили вони контент, створений співробітниками прокремлівського «Агентства інтернет-досліджень», більш відомого як «фабрика тролів». А в грудні соціальна мережа Facebook створила портал, на якому користувачі могли дізнатись, чи контактували вони з обліковими записами, створеними «Агентством інтернет-досліджень».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
WSTM
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду