26% американців видалили додаток Facebook зі смартфона – опитування
26% американців видалили додаток Facebook зі смартфона – опитування
А 54% американців старших 18 років змінили там свої налаштування приватності, констатували дослідники.
У Pew Research Center припустили, що це може бути пов'язано зокрема з витоком даних десятків мільйонів юзерів Facebook без їхньої згоди компанії Cambridge Analytica, яка могла використовувати їх для таргетованої політичної реклами.
42% респондентів опитування Pew Research Center розповіли, що за останні 12 місяців робили перерву у використанні соцмережі, яка тривала кілька тижнів чи більше.
Наймолодша вікова група опитаних — люди віком 18-29 років — видаляли додаток найбільш активно: з-поміж них це зробили 44%, тоді як з людей старших 65 років, —тільки 12%. Лише третина респондентів старшого віку переглянули свої налаштування приватності, тоді як серед молоді таких 64%.
74% відсотки опитаних користувачів Facebook відзначили, що вони вдалися принаймні до однієї з циї дій за минулий рік.
Опитування також показало, що лише 9% користувачів Facebook завантажили файл із особистими даними про них з соцмережі. Близько половини з цих людей (47%) видалили додаток Facebook зі свого мобільного телефону, а 79% налаштували параметри конфіденційності. Нагадаємо, MediaSapiens розповідав, як скачати файл із даними про себе й що з нього можна дізнатися.
У Pew Research Center відзначили, що попри звинувачення соцмережі Facebook в тому, що вона придушує голоси прихильників Республіканської партії США, це не відобразилося на результатах опитування. Дослідження не засвідчило, що республіканці більш схильні до припинення користування соцмережею, ніж демократи чи респонденти, які не уважають себе прихильниками жодної з цих двох американських партій.
Опитування проводилася з 29 травня по 11 червня 2018 року. У ньому взяли участь 4554
респондентів.
Нагадаємо, дані опитування Reuters/Ipsos за квітень натомість свідчать, що більшість юзерів Facebook з США продовжуть користуватися платформою в такому ж режимі, як і до викриття незаконного витоку компанії Cambridge Analytica.
А за даними британського медіарегулятора Ofcom за останній рік кількість британців, які використовували Facebook як основну соцмережу, зменшилася з 80% до 70%.
Задля протидії загрозам таких витоків Facebook анонсувала низку змін в правилах соцмережі, наприклад спрощене керування особистими даними та можливість очистити історію переглядів й пообіцяла «повернутися до свого коріння» та зосередитися на інтересах своїх користувачів. Також Facebook пообціяла платити до 40 тисяч доларів за виявлення випадків зловживання даними. А ще призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великих масивів даних.