Сім років офіційний Twitter-акаунт Швеції вели випадкові шведи. Експеримент припиняють
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Сім років офіційний Twitter-акаунт Швеції вели випадкові шведи. Експеримент припиняють
Як пише The Verge, шведи, яким був наданий доступ до акаунту, могли публікувати від імені Швеції що завгодно. На такий експеримент пішов Шведський інститут — урядова організація, завданням якої є поширення за кордоном знань про суспільне та культурне життя Швеції.
За сім років в рамках проекту було 365 кураторів сторінки, які здобули 119 тис. нових підписників та створили більше 200 тис. твітів. Дописувачі були різні. Найперший куратор Ерік, приміром, опублікував жарт про мастурбацію. Надалі автори потрапляли в халепу через свої вислови щодо євреїв, а також починали «словесну війну» з акаунтом Данії.
.@denmarkdotdk We're happy to give you 5 moose seeing as you didn't have any for 5000 years. Is that the reason your fertility is so low?
— Sweden.se (@swedense) 7 липня 2016 р.
Коли експеримент починали, то Twitter тільки набирав популярності. Зараз же ця соціальна мережа генерує вкрай багато «токсичного контенту», приміром, дискримінаційну кампанію Gamerate, яка була спрямована проти жінок у журналістиці на тему ігор.
Також Інститут помітив, що жінки, які вели акаунт Швеції зазнавали більших цькувань. Зрештою, було прийнято рішення не розблоковувати користувачів соціальної мережі, яких заблокував куратор під час його періоду. Тобто з приходом ново керівника акаунта, попередньо заблоковані користувачі залишалися заблокованими.
В оголошенні про згортання експерименту Інститут Швеції не зазначив точну причину, чому ухвалив таке рішення. Було лише сказано, що причиною є разючі зміни в інтернеті.
«Це була новаторська ініціатива, коли запускалася, — каже один з ініціаторів експерименту. — З того часу інтернет та соціальні мережі розвинулися з безпрецедентною швидкістю. Кожен проект має свій кінець і тепер пора рухатися далі».
Раніше MediaSapiens писав, що на фейковий профіль американського венчурного інвестора Уоррена Баффета у Twitter підписалося понад 250 тисяч юзерів за три дні.