Маск уже не торт. Історія складного життя Ілона у Твіттері

Маск уже не торт. Історія складного життя Ілона у Твіттері

11:45,
21 Липня 2018
5142

Маск уже не торт. Історія складного життя Ілона у Твіттері

11:45,
21 Липня 2018
5142
Маск уже не торт. Історія складного життя Ілона у Твіттері
Маск уже не торт. Історія складного життя Ілона у Твіттері
Пишучи у Твіттер, засновник компаній Space X та Tesla Ілон Маск може підняти вартість акцій своєї компанії, а може здешевити її на два мільярди через хвилі ненависті до себе. MediaSapiens розбирався у твіттер-баталіях винахідника.

Востаннє соціальна мережа «підвела» Маска, коли він обізвав педофілом одного з дайверів, який допомагав із порятунком дітей у Таїланді.

elon-musk-pedo

Дитяча футбольна команда вирішила провести тімбілдінг: сходити в печеру Кхао Луанг, написати на стіні свої імена та повернутись. Але сильна злива заблокувала вихід. Спочатку рятувальники думали дочекатися, поки спаде вода, проте була вірогідність подальшого затоплення, а кисень у печері міг закінчитися.

За порятунком дітей стежив увесь світ. Дайвери з багатьох країн долучилися до спецоперації після того, як тайські колеги попросили допомоги. Був навіть рятувальник з України.

Ілон образився на експерта. Той збирається в суд

Допомогти в порятунку дітей вирішив і сам Маск. Інженери Space X створили крихітну субмарину, в яку могли би поміститися дві дитини чи один дорослий. Коли човен був готовий, Маск доправив його в Таїланд. Однак керівник штабу рятувальної операції Наронсака Осатанакорна сказав, що розроблений девайс не придатний до використання в печері: «Хоч технологія субмарини красива і витончена, але вона недоцільна для цієї місії».

Багато коментарів у Твіттері з’явилося про те, що субмарина Маска була лише рекламою. Згодом і британський емігрант Верн Унсворт (Vern Unsworth), який нині живе в тайському місті Чіанграй та свого часу детально досліджував печеру Кхао Луанг, у своєму інтерв’ю сказав, що вважає маскову субмарину лише піар-ходом і нічим більше. Міні-човен він порадив «засунути туди, де болить».

Верн був одним із перших іноземних експертів, які долучилися до операції, та відіграв важливу роль у порятунку 12 хлопців та їхнього футбольного тренера.

Після того, як відео з коментарем британця стало вірусним, винахідник не витримав, обізвавши в соціальній мережі Унсворта педофілом. Мабуть, Ілон натякав на те, що місто Чіанграй відоме через «секс-туризм та дитячу проституцію», проте це зовсім не означає, що між цим «темним боком» Таїланду та Верном Унсвортом є якийсь зв’язок.

Після цього випадку соціальні мережі вибухнули негативними коментарями на адресу підприємця. І хоча Маск згодом видалив свій твіт, Унсворт сказав, що є копії цього посту й він подасть до суду, коли приїде до Лондона.

Підприємець зрозумів свою помилку і (знову ж таки у Твіттері) відписав, що попередні його слова були написані у гніві: «Мої дії проти нього не мають виправдання. Я прошу вибачення в пана Унсворта від себе та компанії, яку я представляю. Це лише моя провина, і тільки моя».

Тим не менш, через цю історію в понеділок акції компанії Tesla впали на 3 %, тобто компанія втратила 2 млрд доларів із ринкової капіталізації.

Твіттер може й допомогти

Це не вперше через поведінку Маска компанія дешевшає. Йдеться про травневу телеконференцію після публікації фінансової звітності компанії, на якій винахідник не зміг знайти спільної мови з аналітиками. Він різко відповів Тоні Сакконагі з Sandford C. Bernstein, який цікавився потребами Tesla в залученні капіталу, і Джозефу Спаку з RBC Capital Markets, який поставив запитання про виробництво Model 3.

«Нудні тупі питання — не круто», — заявив CEO, й котування акцій та облігацій різко впали через його заяву.

Потім (вже у Твіттері) він вирішив уточнити свою позицію: мовляв, фінансову звітність аналітик бачив у розсилці за перший квартал, а попит на Model 3 й так шалений.

Після цих слів акції Tesla подорожчали майже на 1,5 %, проте згодом підйом сповільнився до 0,4 %.

Чи потрібна субмарина самому Маску?

«Хтось, надішліть, будь ласка, субмарину, щоб врятувати репутацію Маска», — написав журналіст Mashable, коли з'ясувалося, що з початку 2017 року підприємець надавав у сім разів більше фінансування Республіканській партії, аніж Демократичній. Перша отримала $88,9 тис., друга — $13,3 тис. Це робить підприємця одним із найбільших донорів республіканців.

Політичні вподобання стали сюрпризом для багатьох прихильників винахідника. Крім того, обурило й те, що 50 тис. доларів пішли в комітет сенатора Кевіна Макарті (Kevin McCarthy), який прославився своїми далеко не прогресивними поглядами в темі змін клімату. Сам Маск минулого року казав, що вважає проблеми клімату найбільшою загрозою для людства.

«Це для того, щоб вони мене слухали, коли я обговорюватиму проблеми, які негативно впливають на людство», відписав Ілон у Твіттері. Згодом він додав, що не вважає себе консерватором, а радше соціалістом і його дуже турбують гуманітарні питання. Зазначені ж суми йдуть на «підтримку діалогу з двома партіями».

Боротися з мерцями та фейками й заробити на вогнеметах

Наприкінці травня Ілон Маск раптом вирішив придбати домен видання «Українська правда» Pravda.com, але стався конфуз. Він подумав, що домен належить Росії. «Спробував придбати Pravda.com, але Росія сказала ні. Виявляється, вони вже його використовують», — написав Маск.

Згодом він виправив свою помилку й опублікував уточнення.

 

Зрештою, Маск придбав домен Pravduh.com і планує робити сайт, де користувачі оцінюватимуть рівень довіри до публікацій, редакторів та журналістів.

Але в соціальній мережі він пише не лише про те, що купує, але й про те, що продає. У січні Маск прорекламував вогнемет ще однієї своєї компанії Boring Company: «Коли настане зомбі-апокаліпсис, ви будете раді, що придбали вогнемет. Якщо не спрацює проти орди мерців, ми повернемо гроші».

«Це гарантовано запалить вашу вечірку», — писав він далі в мікроблогах.

Всю партію — 20 тисяч вогнеметів, які коштували $500 кожен — Ілону вдалося продати за два дні. Так підприємець заробив  10 млн доларів. Він також наголосив: будь-які чутки про те, що він планує зомбі-апокаліпсис, аби тільки підвищити попит на свої вогнемети, є неправдивими. Мовляв, де він знайде потужності, щоб виробити стільки девайсів.

«Інколи я мав би змовчати»

Видання Bloomber поспілкувалося з Ілоном щодо його активностей у Твіттері. Журналіст Том Рендал (Tom Randall) під час інтерв’ю сказав, що його знайома скасувала своє замовлення Tesla через те, що Маск у соціальній мережі ображає людей.

«Моя думка про Твіттер така: якщо ви у Твіттері, то ви там наче мем — ви на землі, де панує війна мемів. І коли ви у Твіттері, ви на цій арені. І, по суті, якщо ви нападаєте на мене, то це окей, якщо я нападатиму на вас у відповідь. Чи були якісь випадки, коли я розпочав атаку проти когось, хто ніколи не напав на мене?... Можливо, інколи я не повинен атакувати у відповідь. Я мав би змовчати», — відповів CEO компанії Tesla.

Інколи він має рацію.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
hips.hearstapps.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду