Instagram-історії з питанням дратують. Як використовувати функцію з користю?

Instagram-історії з питанням дратують. Як використовувати функцію з користю?

15:51,
18 Липня 2018
15087

Instagram-історії з питанням дратують. Як використовувати функцію з користю?

15:51,
18 Липня 2018
15087
Instagram-історії з питанням дратують. Як використовувати функцію з користю?
Instagram-історії з питанням дратують. Як використовувати функцію з користю?
Автори:
Минулого тижня Instagram додав новий стікер до історій — питання. Він виявився суперечливим.
Тейлор Лоренз (Taylor Lorenz) у виданні The Atlantic називає  це однією з найбільш суперечливих функцій. Вона пише, що цей стікер псує стосунки між користувачами, спамить та провокує хвилю відписок від каналів.
 

Як працює нова функція?

Ви публікуєте наклейку до своєї історії, яка автоматично підписана фразою «Поставте мені питання». Після розміщення цього стікера, фоловери можуть написати своє питання. Їхні відповіді каталогізуються на окремому екрані. Далі ви можете поділитися якимось питанням зі своєю відповіддю.

З моменту його запуску цей стікер заполонив історії в Instagram. Ця функція актуальна для знаменитостей, які хочуть розважитись чи залучити до розмови фанів. Проте розміщення цих питань усіма іншими почало страшенно дратувати користувачів соціальної мережі. Дехто навіть заблокував через це своїх друзів та родичів.

«Якщо ви думаєте про те, щоб розмістити стікер із запитанням… Краще не треба», — пише користувачка.  

Проте поганою є навіть не сама функція, а те, як люди почали її використовувати. Більшість людей ставлять цей стікер за замовчуванням. Вони отримують банальні запитання, наприклад,  «Який твій зріст?» або «Чому ти такий класний?» Автор потім ділиться відповіддю на ці запитання і стрічка у Instagram перетворюється у полотно банальностей.

Instagram не перша платформа, яка пропонує такі питання. Раніше функція була запроваджена у ASKfm, Formspring та MySpace Bulletin. Їхній досвід показав, що користувачам цікавіше відповідати про себе, аніж читати чужі відповіді.

Що робити?

Вихід з цього «замкненого кола» є. Замість того, щоб пропонувати фоловерам поставити питання вам, запитайте щось у них. Адже цікава розмова — це взаємодія, а не пасивне очікування.

Окрім стікера з питанням, у Instagram також можна додати опитування. Так можна питати відгук про декілька речей одночасно.  Випробувавши це на собі, Тейлор дізналась багато корисного: від порад щодо їжі, до того, яку лампу обрати для вітальні.

Таке використання історій буде більш цікавим як для вас, так і для ваших підписників. Вони діляться своєю думкою, а ви (теоретично) отримуєте корисну інформацію.

Правила для нової наклейки

Тим не менш, якщо ви не можете протистояти звабі стікера із запитанням, є декілька способів зробити їх менш дратівливими для ваших друзів.

Перше і найважливіше правило — відповісти на кілька запитань ваших друзів на одній сторінці (наскільки це можливо), а не поширювати кожну відповідь окремо. Можна також робити скриншот із відповідями і завантажити його в свою історію. «Не спамте у своїх історіях. Ваші фоловери ненавидять це», — порадила Тейлор 16-річна Ава.

По друге, якщо ви вже поставили запитання у історії, важливо дати відповідь за короткий проміжок часу. Цим ви покажете свою повагу до підписників.

Функція питань, до речі, може приносити і користь. Приміром, Муса Тарік (Musa Tariq), який допомагає брендам писати стратегії, використовує її, щоб запитати у користувачів, чим він може їм допомогти.  Миранда Фенебергер (Miranda Feneberger), письменник і астролог, також використовує її для того, щоб надавати невеликі консультації. «Це гарно працює для мене, — каже вона. — Я даю фоловерам безкоштовно загальне уявлення про роботу, яка зазвичай оплачується».

Нещодавно MediaSapiens писав, що акторка Софі Тернер з «Гри престолів» веде Instagram-блог з оглядом сосисок.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
theatlantic.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду